![](https://s.056.ua/section/logo/upload/pers/14/logo.png?20240727)
Окупанти знеструмили ЗАЕС, щоб відремонтувати її, підключивши лінії зв’язку у Крим та Донбас
![Окупанти знеструмили ЗАЕС, щоб відремонтувати її, підключивши лінії... Окупанти знеструмили ЗАЕС, щоб відремонтувати її, підключивши лінії зв’язку у Крим та Донбас](/dist-assets/images/cap.jpg)
Вчора, 2 листопада, в результаті рашистських обстрілів пошкоджено дві останні високовольтні лінії зв‘язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. О 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. НА ЗАЕС залишається пального для роботи дизель-генераторів в режимі повного знеструмлення на 15 діб. Розпочався зворотний відлік часу.
Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом".
Через знеструмлення вночі включились всі 20 дизель-генераторів. Наразі схема живлення власних потреб ЗАЕС оптимізована, залишено в роботі 9 дизель-генераторів. Енергоблоки 5 та 6 переводяться в холодний стан.
Через окупацію станції і втручання представників Росатому в її роботу, можливості української сторони щодо підтримання ЗАЕС в безпековому режимі значно обмежені.
"Вчорашні обстріли та пошкодження двох останніх високовольтних ліній зв‘язку тимчасово окупованої Запорізької АЕС з енергосистемою України є черговою спробою рашистів перепідключити атомну станцію до російської енергосистеми", - заявили в Енергоатомі.
За даними компанії, окупанти найближчим часом намагатимуться відремонтувати та підключити лінії зв’язку ЗАЕС у напрямку тимчасово окупованих Криму та Донбасу.
"Звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових, та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу!", - закликали в НАЕК.