
Ворожий БПЛА над головою: як допомогти силам ППО його збити та що не можна робити

1 листопада за кілька годин військові з повітряного командування "Схід" знищили над Дніпропетровщиною 6 ворожих дронів-камікадзе "Shahed-136". Ворог почав їх активно застосовувати в нашій області, але громадяни повинні пам'ятати, що їх не треба самостійно збивати. Не варто знімати та викладати у мережу роботу ППО. Оскільки противник уважно моніторить інформпростір. Про ворожий безпілотник краще повідомляти в українські спецслужби.
Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Telegram-публікацію голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука.
"Вчора ввечері під час сигналу повітряної тривоги мені зателефонував один з обласних депутатів: над його будинком пролетів дрон у бік Дніпра. Інформацію про напрямок руху безпілотника ми передали військовим з повітряного командування «Схід». Цю «пташку» сили ППО успішно мінуснули, як і п‘ять інших, які були скеровані росіянами на нашу область.
Друзі, ракет у ворога стає менше, а дронів-камікадзе більше. Тому, якщо бачите БПЛА, або чуєте звук мопеду в повітрі – запам’ятайте, що вам слід зробити", - написав він.
Лукашук нагадав, що в Україні діє мобільний застосунок "єППО", завдяки якому можна фіксувати рух ворожих дронів чи ракет і ця інформація надійде нашим військовим.
"Встановіть додаток на телефон, пройдіть авторизацію за допомогою «Дії» і якщо станете свідком польоту рашистських БПЛА, ракет, літаків – в першу чергу надайте дані через «єППО»", - зазначив він.
Завантажити додаток на Android можна за посиланням: http://surl.li/djjhb. На iOS - http://surl.li/doajp.
"Якщо у вас виникли проблеми із застосунком – тоді дзвоніть в поліцію чи в ДСНС. Не намагайтеся збити дрон самотужки чимось важким, що опиниться під рукою. Ну і, звісно ж, не викладайте фото/відео польоту в соцмережі.
Користуйтеся додатком. Завдяки йому ви зможете суттєво допомогти нашим силам ППО впоратися із ворожою ціллю. Військові знають, що з нею робити", - пояснив Лукашук.
Голова поліції Київської області Андрій Нєбитов розповів, що однією зі складових такої успішної діяльності ППО є участь громадян в інформуванні про візуальне бачення ракет чи дронів-камікадзе. За його словами за кожним прольотом поліція отримує близько 20-40 дзвінків від людей, що дає зрозуміти напрямок руху об’єкта.