• Головна
 • Звідки взявся діабет: які шанси, що хвороба колись зникне
14:30, 7 грудня 2023 р.

Звідки взявся діабет: які шанси, що хвороба колись зникне

Звідки взявся діабет: які шанси, що хвороба колись зникне

Діабет може виникнути з різних причин, включаючи генетичні фактори, надмірну вагу, неправильний спосіб життя та інші. Шанси на те, що хвороба колись зникне, залежать від типу діабету.

Редакція 056 розкаже чи є шанси, що хвороба колись зникне, аба як її контролювати. 

Деякі люди зможуть контролювати хворобу за допомогою лікування та змін у способі життя. Однак деякі форми діабету можуть бути хронічними і не мають повного виліку. Важливо підтримувати здоровий спосіб життя та отримувати професійну медичну допомогу для ефективного керування хворобою.

Типи діабету

Існує декілька типів діабету, основні з них:

 • Діабет 1-го типу (ЦДМ-1). Зазвичай розвивається у дитячому віці або у молодь. Виникає внаслідок неспроможності підшлункової залози виробляти достатню кількість інсуліну.
 • Діабет 2-го типу (ЦДМ-2). Зазвичай розвивається в дорослому віці, хоча може впливати і на дітей та підлітків. Характеризується недостатністю ефективного використання інсуліну організмом або недостатністю його вироблення.
 • Гестаційний діабет. Виникає у вагітних жінок, які раніше не мали діабету, і зазвичай зникає після народження.
 • Інші форми діабету. Включають моногенні форми, хвороби підшлункової залози, пов'язані з іншими захворюваннями, а також хірургічні процедури.

Кожен тип має свої особливості, і лікування може варіюватися залежно від форми діабету.

Який тип діабету може зникнути і за яких умов? 

Діабет 2-го типу може бути контрольованим і навіть зникнути при відповідному підході до лікування та зміні способу життя. Умови, за яких це можливо, включають:

 • Здоровий спосіб життя. Раціональне харчування, фізична активність і підтримання здорової ваги можуть покращити чутливість до інсуліну і допомогти контролювати рівень цукру в крові.
 • Контроль ваги. Втрата зайвої ваги може значно поліпшити управління цукровим діабетом.
 • Лікування ліками. Ліки, такі як таблетки або ін'єкції, можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові.
 • Регулярний медичний нагляд. Спостереження за станом здоров'я під наглядом лікаря і вчасне коригування лікування важливі для досягнення стабільного контролю.

Важливо зазначити, що не завжди можливо повністю вилікувати діабет 2-го типу, але його управління і поліпшення стану здоров'я можливі за допомогою вищезазначених заходів.

Які форми є хронічними і не мають повного вилікування

Діабет 1-го типу (ЦДМ-1) та деякі рідкісні форми діабету, такі як моногенні або хронічні панкреатити, є хронічними і не мають повного виліку. У цих випадках, хвороба стає тривалою і вимагає постійного управління та лікування.

Діабет 1-го типу характеризується неспроможністю підшлункової залози виробляти достатню кількість інсуліну. Люди з цим типом діабету повинні регулярно отримувати інсулін, оскільки це необхідно для виживання.

Хоча деякі форми діабету 2-го типу можуть бути керованими та навіть зникають при відповідних заходах, проте вони також можуть вимагати тривалого управління. Важливо взаємодіяти з лікарем та дотримуватися рекомендацій щодо харчування, фізичної активності та лікування.

Як виявити діабет? 

Виявлення діабету може відбутися за допомогою різних тестів та симптомів. Ось кілька способів:

 • Тест на рівень цукру в крові. Порожнинна кров. Цей тест вимірює рівень цукру в крові натощак. Випадкова кров. Тест на рівень цукру в крові, проведений у будь-який час, незалежно від прийому їжі.
 • Тест на глікований гемоглобін (HbA1c). Відображає середній рівень цукру в крові протягом останніх 2-3 місяців.

Симптоми діабету

 • Загальна слабкість та втомленість.
 • Збільшений апетит і втрата ваги.
 • Зіпсований зцілення ран та інфекції.
 • Зіниці, які не реагують на світло.
 • Полідурія (часте сечовиділення).
 • Полідипсія (збільшений спрага).

Якщо ви спостерігаєте подібні симптоми або є фактори ризику (наприклад, сімейна історія діабету), важливо звернутися до лікаря для діагностики та подальшого лікування. Лікар може назначити додаткові тести, які допоможуть точно визначити наявність діабету та його тип.

Як надмірна вага сприяє виникненню діабету

Надмірна вага або ожиріння може сприяти розвитку діабету 2-го типу. Ось деякі механізми, які пояснюють цю залежність:

 • Інсулінорезистентність. Ожиріння може призводити до інсулінорезистентності, коли клітини втрачають здатність ефективно реагувати на інсулін. Це може призвести до збільшення рівня цукру в крові та розвитку діабету 2-го типу.
 • Збільшення продукції цукру в печінці. Надмірна вага може призводити до збільшеної продукції цукру в печінці, що також може погіршувати контроль рівня цукру в крові.
 • Зниження виділення адипонектину. Адипонектин - це білок, який виділяється адипоцитами (клітинами жирової тканини). Його зниження при ожирінні може сприяти інсулінорезистентності та розвитку діабету.
 • Вплив на важливі органы. Ожиріння може впливати на роботу органів, таких як підшлункова залоза та печінка, що в свою чергу може впливати на обмін глюкози та розвиток діабету.

Збалансована дієта та регулярна фізична активність можуть допомогти у попередженні надмірної ваги та зниженні ризику розвитку діабету.

Як ефективно керувати хворобою? 

Ефективне керування діабетом включає кілька важливих аспектів. Слідкуйте за рівнем цукру в крові. Регулярно вимірюйте рівень цукру в крові згідно рекомендацій свого лікаря. Це допоможе вам відстежувати, наскільки ефективно ви управляєте своєю хворобою.

Здоровий спосіб життя:

 • Харчування. Обирайте збалансовану дієту з низьким вмістом цукру та вуглеводів.
 • Фізична активність. Регулярна вправа допомагає підтримувати нормальний рівень цукру в крові і поліпшує чутливість до інсуліну.

Дотримуйтеся лікування та приймайте ліки відповідно до рекомендацій лікаря. Якщо вам призначений інсулін, слідкуйте за графіком введення та дозами.

Відвідуйте лікаря згідно графіку для перегляду стану здоров'я та корекції лікування.

Розуміння хвороби допомагає вам краще керувати нею. Беріть участь у навчальних програмах та консультаціях.

Записуйте свої показники цукру в крові, прийом їжі та інші фактори, які можуть впливати на ваш стан.

Зупиняйте негативні звички:

 • Паління. Якщо ви курите, розгляньте можливість припинення, оскільки це погіршує управління діабетом.

Надійна систематична реалізація цих принципів допоможе вам краще контролювати діабет і підтримувати оптимальний рівень здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
З 24 лютого на Україну було здійснено підлий напад. З цього моменту житя українців поділилася на до та після. Наразі виникають ситуації, які нам мирному населенню не відомі. Тож надає о поради, які можуть врятувати життя.
Оголошення
live comments feed...