• Главная
  • Паспортизація будівель та споруд в Україні
17:07, 14 декабря 2014 г.

Паспортизація будівель та споруд в Україні

Законодавство України регламентує багато сфер нашого життя, особливо ті що напряму пов’язані з безпекою та добробутом громадян. Недивно, що до переліку таких сфер потрапила і будівельна. Саме завдяки державним стандартам щодо будівництва ми можемо бути впевнені – лікарня, яку ми відвідуємо, торгівельній центр, або дім, де ми мешкаємо не зруйнується. Такі норми вимагають не лише дотримання технологічного поступу при проведені будівельних робіт, але й надають перелік заходів, експертиз, та необхідної документації для споруд будь-якого призначення, а це потребує паспортизацію будівель чи споруд в повному обсязі.

Зазначимо, що всі роботи з експертної оцінки повинні виконуватися установами, які мають спеціальний державний дозвіл та штат ліцензованих спеціалістів. Такі організації можуть бути як державними, так і приватними. При виборі спеціалізованої установи в приватному секторі слід звертати увагу на досвід компанії та кваліфікацію її кадрів. Наприклад, на довіру замовників в будівельній галузі заслуговує компанія «Діагностика 2010», яка має багаторічний досвід в проведенні будь-яких експертних оцінок стану будівельних об’єктів.

Головним завдання цієї процедури є дослідження основних компонентів будівлі (споруди) для відображення її фактичного стану та підтвердження надійності й безпеки її експлуатації. Позитивна експертна оцінка технічного становища об’єкту може подовжити строк його нормальної експлуатації, а виявлення вад супроводжується рекомендаціями щодо їх усунення. Додамо, що виявлення аварійно-небезпечної ситуації будівлі (споруди) може призвести до заборони її експлуатації, а сама споруда буде внесена до державного реєстру аварійно-небезпечних об’єктів. У випадку, якщо контролюючий орган, наприклад Державна архітектурно-будівельна інспекція, виявить відсутність Паспорту це може призвести до штрафних санкцій та припинення використання будівлі на час перевірки.

Результатом проведення робіт з паспортизації є Паспорт технічного стану будівлі, який розробляється и заповнюється лише один раз в період, коли будівля вводиться в експлуатацію. Всі дані наступних перевірок записуються до паспорту у вигляді доповнень. Цей документ містить повну інформацію про організацію, що володіє спорудою, а також дані про призначення об’єкту, його поточний стан, рекомендації щодо його використання. Крім того, до паспорту додані креслення, плани, інформація про огороджуючи й несучі конструкції та інші додаткові дані.

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#паспортизація будівель #паспортизація споруд,
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...