
Пенсіонерів можуть штрафувати у громадському транспорті Дніпра: деталі

У Дніпрі пенсіонери мають право на безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті.
Права пільгового проїзду для пенсіонерів діє лише за однієї умови — наявності при собі пенсійного посвідчення. Згідно з постановою Кабінету Міністрів 354, при пред'явлені відповідного документа, можна безкоштовно їздити у трамваях, тролейбусах чи автобусах.
"Право на безплатний проїзд надається за наявності посвідчення встановленого зразка чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який зареєстрований у зазначеній системі і видається на безоплатній основі", - йдеться в постанові.
Коли та як можуть штрафувати
У разі відсутності документа пасажира можуть оштрафувати, навіть якщо він належить до пільгової категорії. Сума покарання подекуди у 20 разів більша за вартість одного квитка, але залежить від міста і типу транспорту.
Оскільки проїзд в електротранспорті коштує 10 грн, а в автобусах – 18-20 грн, то штраф становитиме 200 грн або 360-400 грн відповідно. Усі кошти перераховуються до міського бюджету.
"Якщо пасажир не хоче сплачувати штраф за безквитковий проїзд, працівники транспортного підприємства викликають поліцію. Це вже — адміністративне правопорушення. До того ж контролери мають право вилучати у пасажирів недійсні проїзні документи (використані талони, прострочені проїзні)", — пояснив провідний фахівець КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР Нікіта Керенцев.
Коли можна перевозити пільговиків
У години пік (до 10:00 та після 15:00) кількість пільговиків в салоні обмежена:
- до 2 — на автобус малої місткості,
- до 4 — на автобус середньої місткості,
- до 6 — на автобус великої місткості.
Але з 10:00 до 15:00 пільговиків можуть перевозити в необмеженій кількості.