• Головна
  • Берег вкритий тоннами риби: що її вбиває та яка небезпека для жителів Дніпропетровщини
11:30, Сьогодні

Берег вкритий тоннами риби: що її вбиває та яка небезпека для жителів Дніпропетровщини

Берег вкритий тоннами риби: що її вбиває та яка небезпека для жителів Дніпропетровщини

У Дніпровському районі зафіксували масштабну екологічну проблему — риба масово загинула. 

У ставку селища Новопокровка виявили понад 5 тонн загиблої риби. Зафіксовано переважно такі види, як сазан та карась сріблястий. Про це повідомляє Дніпропетровська військова адміністрація.

Причини мору риби

Ситуація спричинена кількома взаємопов’язаними факторами:

  • У спекотну погоду вода сильно нагрівається і гірше утримує кисень. Органічні залишки (наприклад, опале листя, рештки рослин) на дні водойм починають швидше розкладатися. Цей процес, а також дихання всіх водних мешканців, зокрема дрібних організмів, які активно розмножуються в теплій воді, споживають багато кисню. У результаті кисню стає критично мало для дихання риби.
  • Коли немає вітру та плавзасобів, поверхня води не перемішується, і кисень з повітря не може достатньо потрапляти у воду. Це особливо критично для стоячих водойм, де вода і так не рухається, а нестача кисню стає відчутною у нижніх шарах.

"Сукупність цих факторів створює умови для так званого кисневого замору, що призводить до загибелі риби, яка не здатна вижити в умовах гострого кисневого голодування", - йдеться в повідомленні.

Берег вкритий тоннами риби: що її вбиває та яка небезпека для жителів Дніпропетровщини, фото-1

Чи є катастрофа

Мор риби періодично спостерігається влітку. Це є природним процесом, що не пов'язаний з техногенними аваріями чи навмисним забрудненням

"Фахівці не виявили фактів зовнішнього впливу та несанкціонованого скиду стоків. Зараз всі сили місцевої влади та відповідних служб направлені на усунення наслідків", – пояснила заступниці начальника Дніпропетровської ОВА Лілія Мягка.

Як ліквідують наслідки

Місцеві мешканці та відповідні служби прибирають, знезаражують та дезінфікують водоймище, проводять аерацію. Мертву рибу утилізують.

На місці події одразу провели позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розробили план, який дозволить мінімізувати вплив на довкілля.

"Проводять аерацію води – працюють дві потужні помпи, які подають повітря. По поверхні ставка та прибережній зоні розкидають негашене вапно – це знезаражує, нейтралізує шкідливі мікроорганізми", - йдеться в повідомленні.

Чи є небезпека при вживанні риби

Водойму щодня обстежують та прибирають загиблу рибу. Ловити її на ставку, продавати – заборонено, бо нею можна отруїтися. Там організоване постійне чергування, аби не допустити недобросовісних "бізнесменів". Але можливі різні випадки.

Жителям області радять уважно купувати рибу, особливо сушену й вʼялену. Також в такий період дуже небезпечною вона може бути на стихійних ринках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...