• Головна
  • Вперше в історії: у Дніпрі пам'ятники Полю та Шевченку одягнули у вишиванки
13:30, Сьогодні

Вперше в історії: у Дніпрі пам'ятники Полю та Шевченку одягнули у вишиванки

Вперше в історії: у Дніпрі пам'ятники Полю та Шевченку одягнули у вишиванки

Дніпро оригінально відзначило День вишиванки: одягнули пам'ятники та провели навколо них флешмоби. 

Вперше в історії пам'ятник Олександру Полю одягли у вишиту сорочку. Також другий рік поспіль на це свято пам'ятник Тарасу Шевченку - в кептарі. 

Святковий образ пам'ятнику Олександра Поля підбирали спеціально. Пошила вишиванку «Швейна Рота» за таким зразком, як виготовлює для поранених захисників. На цю вишиванку для Поля пішло 10 метрів тканини.

Вперше в історії: у Дніпрі пам'ятники Полю та Шевченку одягнули у вишиванки , фото-1

«Ми вперше одягнули вишиванку на пам’ятник Олександру Полю. Такою акцією ми підкреслюємо важливість генетичного коду нації, що об’єднує українців. І водночас це наша відповідь на спроби ворога знищити нас не лише фізично, а й нашу культуру», — сказав в.о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради Сергій Луденський.

На Монастирському острові вдруге одягнули пам’ятник Тарасу Шевченку — у найбільший в Україні кептар, традиційний український одяг, виготовлений у межах проєкту SEWUkraine. 27 березня 2024 року він був визнаний рекордсменом за розміром — понад 6 метрів завширшки.

«Ми працювали разом із дівчатами-переселенками, а також з кооперативами з Києва, Львова, Дніпра. На спинці кептаря зображено кожен регіон України. Це була кропітка робота — більше ніж два тижні у мороз. Але всі працювали з гордістю за Україну, з усмішкою. Участь брали дівчата з Донбасу, Харківщини, Криму, Запоріжжя», — поділилася майстриня Тетяна Прядко.

Також було проведено флешмоб, у якому понад 150 учасників у вишиванках виконали українські танці та утворили символічну стрічку навколо пам’ятника Шевченку.

«Дуже приємно сьогодні бути у місті Дніпрі, яке колись було старовинною фортецею Кодак, це дійсно місце козацької слави, козацької доби, козацької волі. Приємно бачити патріотичну, гарно виховану молодь — вона несе наші цінності. Нам як військовим приємно розуміти, що для молоді дуже важливі наші символи, вона несе їх в собі і робить це суспільство ще більш українським. І щодня доводить, що військові та суспільство разом», — розповів військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Костянтин Горбель.

Вишиванка — це не лише одяг, а й код нації. Такі акції привертають увагу до нашої спадщини, до традиційної вишивки.

"Ми пишаємося, що у Дніпрі зберігаємо ці традиції", — додав директор КП «Молодіжний центр Дніпра» Сергій Засядьвовк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...