
Вперше в історії: у Дніпрі пам'ятники Полю та Шевченку одягнули у вишиванки

Дніпро оригінально відзначило День вишиванки: одягнули пам'ятники та провели навколо них флешмоби.
Вперше в історії пам'ятник Олександру Полю одягли у вишиту сорочку. Також другий рік поспіль на це свято пам'ятник Тарасу Шевченку - в кептарі.
Святковий образ пам'ятнику Олександра Поля підбирали спеціально. Пошила вишиванку «Швейна Рота» за таким зразком, як виготовлює для поранених захисників. На цю вишиванку для Поля пішло 10 метрів тканини.

«Ми вперше одягнули вишиванку на пам’ятник Олександру Полю. Такою акцією ми підкреслюємо важливість генетичного коду нації, що об’єднує українців. І водночас це наша відповідь на спроби ворога знищити нас не лише фізично, а й нашу культуру», — сказав в.о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради Сергій Луденський.
На Монастирському острові вдруге одягнули пам’ятник Тарасу Шевченку — у найбільший в Україні кептар, традиційний український одяг, виготовлений у межах проєкту SEWUkraine. 27 березня 2024 року він був визнаний рекордсменом за розміром — понад 6 метрів завширшки.
«Ми працювали разом із дівчатами-переселенками, а також з кооперативами з Києва, Львова, Дніпра. На спинці кептаря зображено кожен регіон України. Це була кропітка робота — більше ніж два тижні у мороз. Але всі працювали з гордістю за Україну, з усмішкою. Участь брали дівчата з Донбасу, Харківщини, Криму, Запоріжжя», — поділилася майстриня Тетяна Прядко.
Також було проведено флешмоб, у якому понад 150 учасників у вишиванках виконали українські танці та утворили символічну стрічку навколо пам’ятника Шевченку.
«Дуже приємно сьогодні бути у місті Дніпрі, яке колись було старовинною фортецею Кодак, це дійсно місце козацької слави, козацької доби, козацької волі. Приємно бачити патріотичну, гарно виховану молодь — вона несе наші цінності. Нам як військовим приємно розуміти, що для молоді дуже важливі наші символи, вона несе їх в собі і робить це суспільство ще більш українським. І щодня доводить, що військові та суспільство разом», — розповів військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Костянтин Горбель.
Вишиванка — це не лише одяг, а й код нації. Такі акції привертають увагу до нашої спадщини, до традиційної вишивки.
"Ми пишаємося, що у Дніпрі зберігаємо ці традиції", — додав директор КП «Молодіжний центр Дніпра» Сергій Засядьвовк.