• Головна
  • Китайський Новий рік 2024: що категоричного заборонено робити
15:30, 10 лютого

Китайський Новий рік 2024: що категоричного заборонено робити

Китайський Новий рік 2024: що категоричного заборонено робити

Зимове сонцестояння 2023 року було 22 грудня. А отже, другий молодик після цієї дати припадає на 10 лютого 2024 року. Саме в цю дату в Китаї святкуватимуть Новий рік за східним календарем. До речі, для китайців це буде зовсім не 2024 рік, а 4721-й.

Редакція сайту 056 розкаже про це свято.

Кожен рік у Китаї має комбінацію зі стихій і покровителя, яка повторюється раз на 60 років. Це одна з 12 зодіакальних тварин певного кольору та одна із п'яти стихій (Дерево, Вогонь, Метал, Земля, Вода). Тому Новий рік 2024 пройде під символом Зеленого Дерев'яного Дракона.

Цікаво, що кожне шістдесятирічне коло починається Дерев'яним Пацюком і завершується Водяною Свинею. Чергове таке коло розпочалося 2 лютого 1984 року і закінчиться 29 січня 2044 року.

Китайський Новий рік: історія

За легендою, колись китайці були змушені щороку ховатися від страшного чудовиська на ім'я Нянь (у перекладі з китайської "Рік"), який прилітав до поселень і з'їдав весь урожай, худобу та інколи навіть самих селян.

Щоб захистити свої оселі від чудовиська, китайці навчилися прикрашати їх декоративними візерунками з червоного паперу, картинами з побажаннями здоров'я і щастя, червоними ліхтарями. Червоний колір пов'язаний з тим, що якось Нянь прилетів поласувати, але злякався дітлахів, які були одягнуті в червоний одяг.

Також напередодні свята кожна сім'я в Піднебесній прибирає свій будинок, щоб очистити його від усіх невдач і звільнити місце для майбутнього щастя.

Скільки днів триває китайський Новий рік: традиції святкування

Напередодні Нового року китайці збираються всією родиною за святковим столом. Накривати його заведено багато, готують зазвичай улюблені страви всіх членів сім'ї, але традиційно на ньому мають стояти м'ясні та рибні страви, цзяоцзи (пельмені). Останні є символом одного з найважливішим новорічних побажань – народження синів.

При цьому навіть ті члени родини, які живують чи навчаються в іншому місті, обов'язково приїжджають на святкову вечерю. Закінчується святкування святковими феєрверками, які, за традицією, повинні відлякати злих духів і принести щастя.

Наступного дня рано вранці діти вітають своїх батьків, бажають їм щастя та здоров'я у Новому році, а у відповідь отримують червоні конвертики, хунбао, з грошима. Після цього вирушають вітати родичів. Зазвичай перші п'ять днів року присвячені саме цьому, адже у китайців – доволі великі сім'ї.

Дарувати заведено подарунки з парних предметів, які є символом сімейної гармонії та єдності. Особливими символами фінансового благополуччя тут вважаються два мандарини, тому їх обов'язково приносять у гості, а потім отримують у подарунок такі ж два.

Під час Китайського Нового Року є низка обмежень

Під час Китайського Нового року існують деякі традиційні обмеження та заборони, які дотримуються з метою уникнення нещастя та забезпечення щастя та процвітання у новому році. Ось декілька речей, які зазвичай вважаються несприйнятливими під час цього свята:

Уникати поранень та травм: Зазвичай не рекомендується здійснювати будь-які небезпечні або ризиковані дії, такі як важка фізична праця або відвідування небезпечних місць, оскільки це може призвести до травмування та нещастя.

Уникати конфліктів та сварок: У цей час важливо уникати конфліктів та сварок з родичами, друзями або колегами, оскільки це може призвести до розбратів та негативних наслідків протягом наступного року.

Не варто використовувати негативну мову: Зберігайте позитивний настрій та уникайте вживання негативних слів чи образ, оскільки вони можуть принести невдачу та негативні наслідки.

Утримання від роздратування та скарг: Важливо уникати вираження роздратування та скарг у присутності інших, оскільки це може вплинути на загальний настрій та енергетику свята.

Не виносити сміття: Заборонено виносити сміття в перший день нового року, оскільки це може призвести до втрати багатства та процвітання.

Ці традиційні обмеження базуються на віруваннях та суперстарах, які вважаються важливими для збереження гармонії та щастя протягом наступного року.

Астрологія, тарологія, нумерологія, ворожіння, пророцтво, мольфарство, екстрасенсорика — не науки, і передбачення не завжди збуваються на 100%. Інформація досить часто має розважальний характер, тому сприймати її потрібно не серйозно, а лише як ймовірність подій, творцем яких може стати кожна людина, якщо матиме сили духу та натхнення змінити своє життя на краще.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...