• Головна
  • Зливний насос для пральної машини: експлуатація, поломки, вибір запчастини
Новини компаній
17:34, 20 листопада

Зливний насос для пральної машини: експлуатація, поломки, вибір запчастини

Новини компаній

Зливний насос, або помпа, є одним з ключових компонентів у роботі пральних машин, відповідаючи за відкачування та слив відпрацьованої води. Разом із двигуном він несе на собі головне навантаження і, на жаль, часто стає першим елементом, що потребує заміни через поломку. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, важливо знати, що універсальні насоси для пральних машин, а також оригінальні помпи, призначені для конкретних моделей, можна придбати на нашому веб-сайті.

Конструкція та принцип роботи помпи

Конструкція зливного насоса може відрізнятися в залежності від моделі пральної машини. У деяких дорогоцінних моделях, таких як Electrolux, Beko, Bosch, Siemens, Hansa, встановлюють одразу два насоси. Перший з них - циркуляційний насос, відповідає за переміщення води всередині барабана під час прання, в той час як другий, зливний насос, займається відкачуванням відпрацьованої води після кожного циклу прання.

В інших моделях пральних машин використовується всього один зливний насос, який складається з двох основних компонентів: електричного двигуна з лопаткою та пластикової трубки, по якій відбувається перекачування води. Цікаво, що пластикова трубка, також названа "равликом", рідко піддається поломкам. Тому в більшості випадків більш вигідним варіантом буде купівля нового зливного насоса, який підійде до вже існуючого "равлика".

Вибір підходящого насоса для вашої пральної машини може виявитися не таким простим, як здається. Проте ми надаємо докладні поради та рекомендації, щоб допомогти вам зробити правильний вибір. Завітайте на наш веб-сайт та знайдіть відповідну деталь для вашої пральної машини, щоб повернути їй безперебійну роботу.

Принцип роботи пральної машини розпочинається з вибору користувачем програми прання, що виконується за допомогою модуля управління. Цей модуль ініціює дію електромагнітного клапана, який, в свою чергу, відкривається, і дозволяє потрібній кількості води спершу потрапити в контейнер для порошку, де рідина поєднується з мийним засобом, а потім в барабан пральної машини. По завершенні прання, система відправляє сигнал, і зливний насос починає викачувати брудну воду з барабана, спрямовуючи її в каналізацію. В процесах полоскання та віджиму вода напряму направляється в бак, оминаючи контейнер для порошку.

Зливні насоси пральних машин зазвичай прослужать від 6 до 11 років, залежно від інтенсивності використання та якості води. Існують декілька поширених причин, які можуть призвести до їх поломки:

  • Потрапляння в слив предметів, залишених в кишенях білизни, таких як ключі, запальнички, монети або висохла грязь. Ці предмети можуть блокувати лопатку насоса, що призводить до зносу обмотки двигуна або збільшення навантаження на сам насос.
  • Використання низькоякісної води із наявністю дрібних твердих частинок може пошкодити як насос, так і ТЕН (тен), відповідальний за нагрівання води.
  • Природний знос зливного насоса з часом, включаючи потенційні розгерметизації моторної групи, що може призвести до проникнення вологи і, відповідно, до поломки.

Важливо знати, що в Україні можна придбати якісні запчастини для пральних машин, щоб швидко і надійно відновити працездатність вашої техніки. Завітайте на наш веб-сайт, щоб знайти відповідні деталі та забезпечити безперебійну роботу вашої пральної машини.

Симптоми несправності зливного насоса в пральній машині можуть проявлятися різними способами:

Нехарактерні звуки під час процесу закачування або сливу води, такі як скрежет, шум чи гуркіт. Це може бути пов'язано з зносом або блокуванням насоса.

Машина не реагує на обрані програми прання і починає себе дивно вести. Це може бути наслідком проблем з управлінням, яке пов'язане з роботою насоса.

Можливі ситуації, коли пральна машина не виконує прання або полоскання, зупиняється серед циклу або вимикається. Ці симптоми також можуть бути пов'язані з несправністю зливного насоса.

Якщо в бак не надходить достатня кількість води, це може бути ознакою проблеми зі зливом або подачею води, що також пов'язано з роботою помпи.

Утворення луж під машиною вказує на можливі витоки води з системи, що може бути спричинено несправністю зливної помпи або ущільнювачів.

Якщо порошок не подається в барабан машини, це може бути пов'язано з порушенням процесу змішування порошку з водою, що також може бути наслідком проблем із зливною помпою.

Крім вище зазначених ознак, поломку зливної помпи можуть підтверджувати спеціальні сервісні коди, які відображаються на дисплеї пральної машини. Для отримання докладної інформації про них рекомендується звертатися до інструкції з експлуатації або офіційного веб-сайту виробника. Надійний сервіс та заміна зливної помпи допоможуть підтримувати вашу пральну машину в робочому стані.

Як правильно вибрати зливний насос для вашої пральної машини?

У пошуку інформації щодо ремонту зливних насосів для пральних машин можна знайти багато порад. Проте більшість досвідчених майстрів рекомендують встановлювати нову деталь одразу, ось чому:

Нова помпа коштує недорого, і зазвичай заміна менш витратна, ніж ремонт.

Нова помпа гарантує тривалий термін служби та надійність в роботі, що важливо для безперебійної роботи пральної машини.

Процедура заміни зливного насоса зазвичай простіша і менш складна, ніж спроби відремонтувати стару деталь.

При виборі зливного насоса слід звертати увагу на наступні характеристики:

Потужність.

Потужність зливного насоса вказана на виробничій наклейці виробника. Під час вибору нової помпи слід приділяти увагу цьому параметру.

Нова помпа може мати потужність, більшу на 5-10 Вт, але не менше, ніж у старої. Наприклад, якщо ваша стара помпа мала потужність 35 Вт, то нову можна вибрати з потужністю 40 Вт, але помпа з потужністю 30 Вт не підійде.

Тип кріплення.

Тип кріплення є однією з найважливіших характеристик. Якщо тип кріплення не співпадає у старих і нових запчастинах, то неможливо буде правильно з'єднати насос з равликом. Равлик може кріпитися до мотора за допомогою 3 або 4 саморізів, або на застібки, кількість яких може бути 3, 4 або 8.

Розташування контактів.

Контакти зливного насоса можуть розташовуватися спереду (з боку крильчатки) або ззаду. Крім того, вони можуть бути окремими, у вигляді клем або з'єднаними в одну фішку.

Ретельний вибір зливного насоса, враховуючи ці параметри, допоможе вам забезпечити правильне функціонування вашої пральної машини і уникнути непотрібних проблем у майбутньому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...