• Головна
  • Що робити, якщо радіаційна аварія на ЗАЕС застала вас на вулиці: рекомендації МОЗ
15:00, 5 липня 2023 р.

Що робити, якщо радіаційна аварія на ЗАЕС застала вас на вулиці: рекомендації МОЗ

Що робити, якщо радіаційна аварія на ЗАЕС застала вас на вулиці: рекомендації МОЗ

Україна вважає цілком реальним сценарій, за якого росія підірве Запорізьку АЕС, як уже сталося з греблею Каховського водосховища. Якщо це станеться, то найперша рекомендація – бути в приміщенні, закривши всі вікна, двері та щілини. Але катастрофа може застати зненацька і тих, хто перебуває на вулиці. Тому для таких випадків МОЗ розробило рекомендації.

Про це повідомляє сайт 056.

Що робити, якщо радіаційна аварія застала вас на вулиці:

1. Необхідно терміново захистити органи дихання. Для цього підійде будь-яка підручна тканина, складена у кілька шарів, або захисна маска. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм.

2. Треба якомога швидше зайти у приміщення. Ідеальний варіант – великі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон.

3. Перед входом у приміщення, за можливості, обережно зніміть верхній шар одягу – це допоможе усунути значну частину радіоактивного забруднення.

4. Переконайтеся, що у приміщенні щільно зачинені вікна та двері, закриті вентиляційні отвори.

5. Обовʼязково прийміть душ або обітріть тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому за можливості необхідно помити голову.

6. Якщо в момент аварії на вулиці перебували домашні улюбленці, їх також необхідно помити, або, як мінімум, обробити вологими серветками.

Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії, тому краще не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто. Перші години після аварії – найбільш небезпечні, оскільки у повітрі осідатиме радіаційний пил.

7. У разі відповідної рекомендації від влади – прийміть необхідну дозу калію йодиду.

Що робити, якщо радіаційна аварія на ЗАЕС застала вас на вулиці: рекомендації МОЗ, фото-1

"Головне – не панікуйте і не покидайте приміщення! Розпочинайте евакуацію лише після офіційного дозволу органів влади. У разі, якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів", - зауважили в МОЗ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що треба покласти в тривожну валізу на випадок можливої аварії на ЗАЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
З 24 лютого на Україну було здійснено підлий напад. З цього моменту житя українців поділилася на до та після. Наразі виникають ситуації, які нам мирному населенню не відомі. Тож надає о поради, які можуть врятувати життя.
Оголошення
live comments feed...