• Головна
  • Чому обмінники та банки не приймають "старі" долари та що робити
11:00, 8 червня

Чому обмінники та банки не приймають "старі" долари та що робити

Чому обмінники та банки не приймають "старі" долари та що робити

Українці при обміні валюти в банках та обмінних пунктах почали зіштовхуються з складнощами. Фінустанови або відмовляються купюри з незначною потертістю та надписами, або пропонують клієнтам здавати їх з дисконтом у 10-15%. А подекуди просять незакону комісію - 30%.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на "Главком".

Заклади посилили вимоги до стану банкнот. Але нормативна база щодо порядку обміну банками та небанківськими фінансовими установами банкнот у іноземній валюті останнім часом не змінювалася.

Водночас в Нацбанку нагадали, що рішення про ступінь зношеності, а також про відповідність банкнот іноземної валюти встановленим банком-емітентом зразкам та описам ухвалює працівник каси банку або небанківської установи, що проводить валютно-обмінні операції.

Банкноти іноземних держав, які в процесі обігу значно зносились або мають значні пошкодження, відповідно до Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 25.09.2018 № 103 (зі змінами), приймаються у касах банків, небанківських фінансових установ на інкасо на умовах, що визначаються банком разом із банком-кореспондентом.

Прийняті на інкасо банкноти надсилаються до іноземного банку-кореспондента для обміну. Їх стан визначається згідно з вимогами пункту 170 розділу VІІ Інструкції № 103.

Відповідно цим правилам, касир має право приймати рішення, чи купюра відповідає правилам прийому банкнот, чи ні. Тому в одному обмінники вам можуть відмовити, а в іншому – обміняти купюру. Якщо вам цього не вдасться, використовуйте послугу інкасо. Будь-який банк за комісію обміняє банкноту. Але ця процедура може зайняти тривалий час.

Але деякі банки та пункти обміну валют за обмін потертих купюр пропонують сплатити додаткову комісію до 30%. За це вони отримають жорсткі попередження від Національного банку про неприпустимість стягнення комісій за обмін "зношених" купюр.

Як повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, банки та обмінники незаконно запровадили додаткову комісію за обмін "зношених" купюр.

Менш, ніж за добу нардеп отримав понад 400 скарг від громадян на відповідні дії банків та обмінників. Зокрема, велика кількість звернень стосувалася  державних банків.

"Серед яких зношеними вважаються навіть зім’яті або з малесенькими цяточками у куточку", – розповів Гетманцев. 

Він додав, що це питання обговорили з Нацбанком, який найближчими днями винесе жорстке  попередження про неприпустимість такої поведінки.

"Для тих, хто не зрозуміє – за попередженнями підуть санкції", – підсумував Гетманцев.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...