• Головна
  • У Верховній Раді пропонують відмінити пожиттєві пільги для військових: подробиці
17:30, 23 березня

У Верховній Раді пропонують відмінити пожиттєві пільги для військових: подробиці

У Верховній Раді пропонують відмінити пожиттєві пільги для військових: подробиці

У Верховній Раді України пропонують конвертувати пожиттєві пільги для військових. Замість них хочуть встановити стипендії чи доплати на кілька років після демобілізації.

Про це повідомила очільниця комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

За її словами, існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики в чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Низка цих пільг не працює.

"Навіть у мирні часи таку кількість пільг бюджет не може компенсувати", - зауважила Третякова.

Концепція їх заміни пропонує пільги для учасників бойових дій, які зараз існують в законодавстві, перевести у 2-3 річну грошову стипендію чи доплату до основного доходу.

Розмір такої підтримки має залежати від посади військових під час війни, строку служби та кількості виконаних бойових завдань.

Очільниця комітету ВР наголосила, що недієві пільги слід замінити на те, що справді потрібно військовим після демобілізації — житло, державну фінансову підтримку на період адаптації до мирного життя, реабілітацію, відпустку, сприяння держави в досягненні бійцями економічної незалежності.

Оплачувана відпустка на 2-3 місяці потрібна для адаптації у цивільне життя з отриманням доходу на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби.

"За оптимістичним сценарієм через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець має мати робоче місце, дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, здобути додаткову або часткову кваліфікацію", - додала вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...