Чотириденний робочий тиждень: чим закінчився масштабний експеримент
У Британії завершився найбільший у світі експеримент, в рамках якого роботодавці випробували чотириденну робочий тиждень. 92% компаній, які брали в ньому участь, вирішили продовжити таку практику.
Про це повідомляє з посиланням на Reuters.
У ході експерименту, працівники 61 компанії по всій Британії працювали в середньому 34 години протягом чотирьох днів у період з червня по грудень 2022 року, отримуючи при цьому незмінну зарплату. З них 56 компаній, або 92%, вирішили продовжити таку практику, 18 з них - на постійній основі.
Більшість співробітників зійшлися на думці, що продуктивність залишилася на колишньому рівні. Вони відзначили, що їх добробут і баланс між роботою та особистим життям покращився, а дані свідчать, що працівники набагато рідше звільняються з роботи в результаті введення чотириденного робочого тижня.
У дослідженні найбільше були представлені роботодавці зі сфери маркетингу та реклами, професійних послуг та благодійності. Близько 66% учасників мали 25 або менше працівників, тоді як 22% - 50 або більше. 11% не займалися комерційною діяльністю.
Компанії-учасниці вирішили дотримуватися його і надалі. Для деяких працівників додатковий вихідний був важливішим за зарплату: 15% сказали, що ніякі гроші не змусять їх повернутися до п'ятиденного тижня.