Стрітення Господнє: прикмети та заборони на 15 лютого
Православна церква 15 лютого святкує Стрітення Господнє. Це одне з 12 головних церковних свят у році. Стрітення – значить “зустріч”, зустріч із Господом. Також у цей день зустрічаються Старий і Новий заповіти. У народі 15 лютого пов’язують із зустріччю зими і весни.
Про це повідомляє сайт 056.
Цей день належить до дванадесятих свят, присвячених життю Ісуса Христа на землі. На 40-й день після Різдва немовля Ісуса його батьки Марія та Йосип принесли до Єрусалимського храму, де їх зустрів 300-річний Симеон Богоприймач. Згідно з Євангеліє від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був проголошений, що він зможе померти лише тоді, коли побачить Ісуса Христа. Зрештою так і сталося.
Сьогодні віряни освячують воду і свічки. Свічки мають лікувальну силу, очищають дім. Також стрітенські свічки прийнято запалювати під час сильної грози, щоб захистити дім від негоди. Святу воду використовують для зняття пристріту і лікування важко хворих.
Народні прикмети 15 лютого:
- якщо на Стрітення дороги перемете — до холодної та пізньої весни;
- іній на деревах у цей день обіцяє хороші урожаї гречки і картоплі;
- вітер 15 лютого — до врожаю плодових дерев;
- хмарна погода з проясненнями на Стрітення — до ранньої весни, а хмарна, без проблисків сонця, обіцяє морози 24 лютого;
- нічне небо з 14 на 15 лютого усипане зірками — до пізньої весни (але цієї ночі зірок майже не було видно).
Що не можна робити 15 лютого:
- Оскільки цей день є великим церковним святом, заборонено будь-яку роботу по дому та господарству, крім догляду за худобою. Заборонялося прибирати, займатися рукоділлям, прати, працювати на подвір'ї. Працювати дозволено лише в тому випадку, якщо це спрямоване на благо та допомогу іншим.
- Не можна ні в якому разі сваритися.
- Краще не бажати людям зла, воно може вернутися.
- Церква забороняє у цей день вживати алкоголь та проводити магічні обряди.