• Головна
  • Як впливає на організм видалення матки
Новини компаній
15:19, 3 лютого

Як впливає на організм видалення матки

Новини компаній

lh6Omi18hSndyKdznvoxhSWtajKLubCDJ1Q3TQt9O0IYPSKTbIBYYotFjOQ4_DRPDaMwTgsZmJSBg3SWbJJF6LhHav2WOvuIQIOUIJKIrrZmy2msgsOJv0DL9doeiMvXMVEIdUvv76Qaxw4XRuIgncE

Видалення матки, або гістеректомія – радикальний захід, необхідний для ефективного лікування деяких жіночих захворювань. Одне з таких – міома. Досягши великих розмірів, новоутворення стискає навколишні тканини та органи, завдаючи біль. Також гістеректомія показана за наявності злоякісного новоутворення на репродуктивних органах.

У таких випадках немає часу порівнювати, які на видалення матки ціни. Потрібно рятувати людину, звернувшись до перевіреної клініки. Під час складної операції видаляють матку з шийкою або весь репродуктивний вузол разом з придатками. Після чого життя жінки змінюється.

Сумісно з експертами Клініки німецької медицини “Добрий Прогноз”, ми розповімо, як впливає на організм видалення матки та до чого жінці потрібно бути готовою.

Видалення з та без придатків: як відрізняється післяопераційне життя

Крім міоми та злоякісної пухлини, гістеректомія показана за таких хвороб:

  • пролапс матки – опущення чи випадання жіночих репродуктивних органів;

  • аномальні кровотечі;

  • фіброма;

  • ендометріоз;

  • хронічний тазовий біль.

Коли жінка під час операції втрачає частину репродуктивної системи, але придатки лишаються незачепленими, гормональний фон також залишається в нормі. Це особливо важливо для молодих пацієнток. Завдяки активним яєчникам, клімакс не настане раніше, як і пов'язані з ним зміни в організмі.

Після видалення яєчників припиняються менструації. Жінка потребує серйозної гормональної терапії тривалий час. Як мінімум, до досягнення середнього віку природної менопаузи – 51 рік.

Наслідки операції

Як правило, схему лікування пацієнток із діагнозом, що потребує видалення матки, підбирають індивідуально. Онкологи клініки https://dobro-clinic.com/ua враховують стадію захворювання, вік та загальний стан жінки. 

Так, видалення позбавляє від серйозної недуги, але після операції неминуче з'являються інші проблеми зі здоров'ям.

Проблеми з вагою

Після видалення репродуктивних органів деякі пацієнтки відзначають швидкий набір ваги. Гормональний фон змінюється, що уповільнює розщеплення ліпідів. 

Гормональна терапія та підтримання нормального водного балансу допомагають тримати вагу в нормі.

Зміни в інтимному житті

Жінці необхідне повне фізичне відновлення – варто дочекатися загоєння тканин. У кожному конкретному випадку лікар прописує статевий спокій на 1-1,5 місяця та довше. 

Після видалення матки з шийкою змінюється внутрішня анатомія: піхва стає коротшою, що може вплинути на подальше інтимне життя.

Організм втрачає колишній рівень естрогенів – жінки відчувають печіння, сухість у піхві. Природної змазки стає менше. Лібідо та інтерес до інтимного життя знижуються.

Все це разом з іншими можливими проблемами зі здоров'ям (підтікання сечі, втрата кісткової маси) може спровокувати депресію та інші розлади психіки. Тому, разом з гормональною терапією, медики рекомендують відвідувати психолога.

Не завадить загалом переглянути спосіб життя, додавши спорт та правильне харчування. Так, пов'язані з ранньою менопаузою зміни в організмі будуть менш помітними, а також вдасться уникнути багатьох серйозних захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добрий Прогноз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...