• Головна
  • Війна в Україні: аналітики назвали три ключові етапи
12:30, 30 січня 2023 р.

Війна в Україні: аналітики назвали три ключові етапи

Війна в Україні: аналітики назвали три ключові етапи

В Україні понад 11 місяців триває повномасштабне російське вторгнення. За цей час воно розділилося на три етапи: період ініціативи окупаційно-терористичного війська рф, контрнаступ ЗСУ та позиційна боротьба.

Про це повідомили аналітики ISW.

З початку широкомасштабного вторгнення до 3 липня 2022 року окупанти мали ініативу в бойових діях, але після тимчасової окупації Лисичанська на Луганщині ворожий наступ на низці напрямків досяг кульмінації і пішов на спад.

Тоді ЗСУ перехопили ініціативу й розпочали великий контрнаступ у Харківській області 6 вересня, а завершили його звільненням правобережної частини Херсонщини 11 листопада.

На думку аналітиків ISW, українські війська не змогли з того часу розпочати нову контрнаступальну операцію, тому війна перейшла в позиційну, унаслідок чого ворог зміг повернути тактичну ініціативу.

Обмежили здатність Сил оборони затримки з наданням Україні західних систем далекого вогню, передових комплексів ППО і танків.

"Обговорення на Заході передбачуваних "патових" умов і труднощі або неможливості повернення Україні значної частини території, захопленої Росією у 2022 році, недостатньо пояснюють, як затримки Заходу з наданням необхідного військового обладнання погіршили ці проблеми. Повільний дозвіл та прибуття допомоги були не єдиними факторами, які обмежували здатність ЗСУ продовжувати великомасштабні контрнаступальні операції.

Фактори, властиві українським військовим і політичним рішенням, також сприяли затримці контрнаступів", – йдеться у зведенні.

Аналітики зазначили, що нещодавні зобов'язання Заходу щодо надання Україні танків і бронетранспортерів, необхідних їй для подальших контрнаступних операцій, важливі, але затримки з виконанням цих зобов'язань можуть коштувати ЗСУ можливості для контрнаступу цієї зими. російські сили, ймовірно, готуються розпочати власний наступ у Луганській області та посилюють дії в районі Бахмута.

Вважається, що якщо Україна ще не має техніки, необхідної для початку контрнаступу, то їй, можливо, доведеться чекати багато тижнів, поки західні танки не прибудуть у кількості, достатній для підтримки відновлення зусиль. Затримка, певно, буде продовжена через погодні умови. І росіянам, і українцям доведеться враховувати сезон весняної відлиги, яка, найімовірніше, припаде на березень і квітень, що ускладнить, якщо не унеможливить, швидкий механізований контрнаступ.

"Україні, можливо, доведеться почекати до кінця весни або початку літа, перш ніж відновити свої великомасштабні зусилля зі звільнення стратегічно важливої території. Поточні російські наступи можуть призвести до більшого успіху до цього. Заходу необхідно буде уникати помилкового висновку про те, що майбутні українські контрнаступи неможливі, виходячи з тимчасових рамок, зумовлених власними його затримками у наданні необхідних матеріальних засобів і метеорологічними умовами.

Україна може звільнити критичну територію за нинішнього й обіцяного рівня підтримки Заходу і що це є питанням життєво важливих національних інтересів західних партнерів, щоб Україна досягла цього", – підсумували в Інституті вивчення війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...