• Головна
  • Рації: основні характеристики для вибору
Новини компаній
11:52, 19 січня

Рації: основні характеристики для вибору

Новини компаній

Радіостанція — це зручний пристрій, який допомагає підтримувати швидкий зв'язок за будь-яких обставин. Її використовують для діяльності тероборони, поліції, охорони, полювання, туризму, роботи на складах, у магазинах, на знімальних та інший майданчиках. Зручність рації — у її безперебійній роботі, яка не залежить від веж мобільного зв’язку. Розглянемо, що треба знати, купуючи цей пристрій. 


Як працює радіостанція

Принцип роботи пристрою — це передання сигналу за допомогою радіохвиль. Це схоже на мобільний зв’язок з однією відмінністю. Радіостанція може передати повідомлення будь-якому сумісному пристрою в радіусі. Вона незалежна від ретрансляторів. Зв'язок за допомогою мобільного телефону буде неможливий у випадку віддаленості вежі, її виходу з ладу або перешкод роботи через вимкнення електроенергії. Саме тому перевагу радіостанціям надають координатори, будівельники, охоронці, туристи та мисливці.

Типи рацій

Пристрої, які функціонують за допомогою радіохвиль, розподіляються на групи: 

  • За розміром — надпотужні радіостанції дальньої роботи, які працюють від акумулятора чи електромережі, та портативні на батарейках.

  • За призначенням — безліцензійні з радіусом дії 10-15 км, професійні для військових, рятувальників тощо, любительські. 

  • За переданням сигналу — аналогові (добре працюють на відкритій місцевості), цифрові (підходять для роботи в місті та можуть шифрувати сигнал), комбіновані (поєднують обидва способи).

  • За модуляцією — FM, AM, AM/FM.

Враховуйте ці показники, вибираючи модель. Від них буде залежати якість роботи із пристроєм та його ефективність. Проаналізувавши потреби, ви можете купити радіостанцію в інтернет-магазині за детальним описом характеристик товару. 

Види захисту та компоненти

Для безпечного користування рацією виробники наділяють пристрої спеціальними функціями. Залежно від запиту можна придбати виріб із протиударним корпусом, захистом від вологи та пилу. Це дає змогу зберегти рацію за екстремальних умов. Наявність спеціальної функції не дає перехопити сигнал та шифрує його.

Додатково бажано купити акумулятори, змінні антени для кращого сигналу, гарнітуру та маніпулятор для зручного управління без постійного тримання виробу в руках. Звертайте увагу на якість прошивки та зручність інтерфейсу.

Рації за призначенням

Для будівельних робіт працівникам краще підійдуть моделі 0,5 Вт із діапазоном UHF. Для організації походу, особливо в місцях із непередбачуваною погодою, вибирайте VHF на 5 Вт. Важливо, щоб місткість батареї була висока, а корпус створений із додатковим фізичним захистом. Для мисливців треба обирати моделі із регулюванням звуку або придбати гарнітуру. Найскладніші рації потрібні для військових. Вони мають відповідати стандарту шифрування, не нижчому за AES128. Важливо встановити однакову прошивку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ALLO #АЛЛО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...