• Головна
  • Шість основних та актуальних причин постійно читати дітям книжки
19:30, 2 грудня 2022 р.

Шість основних та актуальних причин постійно читати дітям книжки

Шість основних та актуальних причин постійно читати дітям книжки

Згідно з дослідженнями, від грамотності населення залежить добробут всієї країни. А вміння вдумливо читати й писати, сприймаючи інформацію, а не автоматично відтворюючи її, є запорукою успіху в навчанні. Зазвичай ті, хто читають книги демонструють більшу грамотність, добре заробляють, мають кращі кар'єрні перспективи, гарні комунікативні якості й володіють стійкішою психікою.

Редакція розповість про шість основних причин постійно читати дітям книжки

1. Література розвиває мовленнєві здібності.

Щоб стати активним мовцем, спочатку треба побути пасивним слухачем. Коли малюк слухає, як мама чи тато читають, він вчиться сприймати й розрізняти сигнали мови, інтонації, емоції.

Також книжки допомагають розширювати словниковий запас. Тим паче мова літературних творів є багатшою за повсякденну.

2. Спільне читання закладає основи соціалізації та живить мозок.

Читання батьків із дітьми — перший крок до соціалізації та навичок спілкування. Перегляд телебачення чи будь-якого відео не дає мозку достатньої поживи для роботи. А от читання, ще й коли мама чи тато поруч, дає чимало інформації уяві малюка, а ще викликає питання, які неодмінно треба обговорити з дитиною.

3. Книжки виховують емпатію.

Коли ми читаємо книгу, то подумки переносимо себе в історію, що розгортається на сторінках. Це дозволяє розвивати здатність до співчуття. Перевтілюючись у персонажів, ми можемо ідентифікувати себе з тим, що вони відчувають. За допомогою цього діти краще вчаться аналізувати вчинки та формувати своє до ставлення до них.

4. Спільне читання зміцнює родину.

Здорові стосунки з батьками є запорукою міцної психіки, мінімально травмованої завищеними сподіваннями тата чи гіперопікою мами. Зміцнити їх можна за допомогою читання. Книжка допоможе розібрати життєві ситуації, які непокоять дитину, сприятиме діалогу, під час якого можна подивитись на малечу, як на окрему особистість.

5. Книжка підвищує концентрацію та заспокоює розум.

Надмірний перегляд телебачення, посиденьки в інтернеті, комп'ютерні ігри доводять наш мозок до стресового стану. Від цього вони кліпового сприймають інформацію - без вміння її фільтрувати та аналізувати. А також часто мають проблеми зі сном, не можуть контролювати свої емоції. Книжка — протиотрута від всього цього. Коли дитина читає, вона перебуває у тиші, а чорні літери на білих аркушах є святом для очей та мозку, на противагу екранам смартфонів.

6. Читання допоможе відволіктись та стане влучним заняттям під час відключення світла.

Якщо відбуваються відключення електроенергії, то час для читання книг, краще обирати в світловий період дня. Можна робити це ввечорі, але правильно, щоб не зашкодити очам. В приміщенні має бути два джерела світла, і це не бронзовий бабусин свічник. Варіантів освітлювальних приладів, що працюють на батарейках чи акумуляторах, у 2022 році, на щастя, є чимало. З їхньою допомогою потрібно організувати слабке розсіяне загальне світло і яскравіше поряд на столі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...