• Головна
  • "Укрнафта", "Мотор Січ", "АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор" переходять у власність держави
15:00, 7 листопада 2022 р.

"Укрнафта", "Мотор Січ", "АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор" переходять у власність держави

"Укрнафта", "Мотор Січ", "АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор" переходять у власність держави

Стратегічно важливі підприємства, які пов'язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним перейдуть у власність держави. Це "Укрнафта", "Мотор Січ", "АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор".

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на ЕП.

В Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), а також міноритарні акціонери "Укрнафти" розповіли, що 6 листопада НКЦПФР прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", АТ "Мотор Січ", ПрАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Запоріжтрансформатор". Таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб, у власність держави.

Компаніям Коломойського в "Укрнафті" належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК "Нафтогаз" до цього належали 50% плюс одна акція. "Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією України.

В "Укртатнафті" дніпропетровський олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші – в НАК "Нафтогаз". Ключовим активом "Укртатнафти" є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російські ракетними обстрілами.

Донедавна власником "Мотор Січ" був В'ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями "Мотор Січі" були заблоковані. Богуслаєва в жовтні арештували, звинувативши у державній зраді.

Компанія "АвтоКрАЗ" входить в групу "Фінанси та кредит" олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.

"Запоріжтрансформатор" – підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.

За словами нардепа Ярослава Железняка, його підставою такого рішення Комісії з цінних паперів став ухвалений у вересні Закон України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового чи надзвичайного стану» та низку наказів Верховного Головнокомандувача. Законом передбачено компенсацію протягом п'яти наступних бюджетних періодів, якщо надзвичайний стан не знімуть. І протягом одного наступного бюджетного періоду після скасування режиму військового чи надзвичайного стану за рахунок коштів державного бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #"Укрнафта" #"Мотор Січ" #"АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...