
Зеленський розповів, чи планується зупинка Запорізької АЕС

Окупанти зайняли шість блоків найбільшої у світі атомної електростанції. У разі катастрофи на ЗАЕС світ зіткнеться з радіоактивним зараженням, яке в шість разів перевищує наслідки аварії в Чорнобилі. Проте Зеленський не розглядає контрольоване закриття Запорізької АЕС, оскільки вона забезпечує енергією два регіони України.
Про це він сказав в інтерв’ю ABC news.
"Я знаю, що росіяни хотіли б, щоб реактори були відключені від української мережі і підключені до російської. Ні, ми не погоджуємося з цим", — сказав президент.
За словами Зеленського, заради безпеки на території станції не повинно бути жодної військової техніки та людей із вогнепальною зброєю.
"Розумієте, вони зайняли нашу атомну станцію, шість блоків. Найбільшу в Європі. Це означає шість Чорнобилів… Вони використовують ядерну зброю, це і є ядерна зброя. Військових не повинно бути. На території не повинно бути військової техніки. І не повинно бути працівників атомної станції, які... оточені людьми з вогнепальною зброєю", – додав Зеленський.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у США виступили за зупинку Запорізької АЕС на час бойових дій.