• Головна
  • Війна отруїла територію більшості регіонів України: екологи б'ють тривогу
17:30, 6 липня 2022 р.

Війна отруїла територію більшості регіонів України: екологи б'ють тривогу

Війна отруїла територію більшості регіонів України: екологи б'ють тривогу

Міжнародні фахівці здійснили початковий оглядовий візит в Україну з метою моніторингу екологічної ситуації. Перші висновки фахівців є невтішними, війна буквально отруює територію більшості областей України, в тому числі Дніпропетровської. Тому відновлення довкілля має стояти на порядку денному.

Про це повідомляє редакція з посиланням на UNEP.

В ході досліджень було виявлено та зафіксовано тисячі випадки забруднення повітря, води, землі та деградації екосистем, що є загрозою не тільки для України, але і для сусідніх країн.

«Картування та первісна перевірка небезпек для навколишнього середовища є лише для підтвердження того, що війна в буквальному сенсі токсична. Першим пріоритетом є припинення цієї безглуздої руйнації. Навколишнє середовище стосується людей: засобів для існування, охорони здоров'я, чистого повітря та води, а також основних систем харчування. Йдеться про безпечне майбутнє для українців та їхніх сусідів, не можна завдавати ще більших збитків», - розповіла виконавча директорка UNEP Інгер Андерсен.

Вона заявила, що зараз Україні потрібна значна міжнародна підтримка та допомога для проведення комплексних заходів з оцінки та вирішення проблем екологічного характеру. А одразу після звершення війни, буде необхідно провести «колосальну операцію із зачистки» територій.

За даними UNEP, внаслідок воєнних дій постраждала переважна більшість регіонів країни: сталися інциденти на атомних електростанціях та об'єктах, в енергетичній інфраструктурі, включаючи танкери-сховища нафти, нафтопереробні заводи, бурові платформи та газові об'єкти, розподільні трубопроводи, шахти, промислові об'єкти та підприємства з переробки сільськогосподарської продукції.

Внаслідок цього значно підвищується рівень забруднення повітря, ґрунтових та поверхневих вод. Пошкодження інфраструктури водопостачання, очисних споруд, промислових об'єктів спричиняє витік токсичних, іноді хімічних, речовин у навколишнє середовище. Руйнація великих тваринницьких ферм становить додатковий ризик для здоров'я населення через неутилізовані трупи тварин.

Окрему проблему для екології становитиме забруднення від широкого застосування зброї. Великі обсяги військових відходів, включно зі знищеною військовою технікою, надалі створить складнощі під час утилізації та очищення місцевості.

Нагадаємо, раніше ми писали, як війна нищить довкілля України, і що клімат зазнаватиме впливу навіть після її завершення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...