• Головна
  • Персонал не звільняють: лікарню Мечникова у Дніпрі не зачиняють і не реформують
21:30, 27 червня

Персонал не звільняють: лікарню Мечникова у Дніпрі не зачиняють і не реформують

Персонал не звільняють: лікарню Мечникова у Дніпрі не зачиняють і не реформують

Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені Мечникова працює, продовжує і продовжуватиме рятувати українських захисників, лікувати переселенців та мешканців Дніпропетровщини. Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук повідомив стосовно передачі медичного закладу у підпорядкування МОЗу.

Про це повідомляє редакція 056. 

Протягом всього минулого тижня неодноразово Микола Лукашук спілкувався з Сергієм Риженком. Також голова Дніпропетровської обласної ради розмовляв з Міністром охорони здоров‘я Виктором Ляшком.

"Наразі мені зрозуміла державницька позиція щодо процесу створення в Україні сучасних університетських клінік і нових клінічних баз, які допоможуть у розвитку медичної освіти. Вважаю такі ініціативи правильними.

Але моя особиста позиція щодо передачі саме лікарні Мечникова в підпорядкування МОЗу не змінилася: цей медзаклад має залишитися у спільній власності територіальних громад",  - повідомив Микола Лукашук. 

Що було зроблено в регіоні для збереження Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова

Микола Лукашук надіслав офіційного листа Міністру охорони здоров‘я, в якому зазначено: лікарня Мечникова обслуговує спільні потреби територіальних громад з надання мешканцям Дніпропетровської області третинної медичної допомоги, є опорним закладом охорони здоров’я у госпітальному окрузі Дніпропетровської області і центром його спроможної мережі, є виконавцем регіональної програми «Здоров'я населення Дніпропетровщини на 2020-2024 роки».

Микола Лукашук акцентував увагу на тому, що розширення мережі університетських лікарень МОЗ України у Дніпрі можливе за рахунок Державного закладу «Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1 Міністерства охорони здоров'я України». Це не потребуватиме змін в мережі закладів охорони здоров’я у госпітальному окрузі Дніпропетровщини.

Разом із тим для прийняття депутатським корпусом Дніпропетровської обласної ради рішення Микола Лукашук попросив Міністерство:

  • надати бізнес-план або економічне обґрунтування (з визначенням етапів, термінів, шляхів та засобів реалізації) ефективного використання цілісного майнового комплексу лікарні, з визначенням джерел фінансування видатків з його утримання;
  • повідомити про можливість вибору альтернативних баз для створення університетських лікарень з числа медичних закладів Дніпропетровської області;
  • розглянути питання доцільності розширення мережі університетських лікарень МОЗ України в Дніпропетровській області на період дії воєнного стану в Україні.

Микола Лукашук наголошує, що лікарню Мечникова ніхто нікуди не віддає, її не зачиняють, не реформують, персонал не звільняють. Медзаклад працює, продовжує і продовжуватиме рятувати українських захисників, лікувати переселенців та мешканців Дніпропетровщини. Наразі Міністерство збирає інформацію від обласних рад про лікарні, моделює майбутню систему розвитку сфери охорони здоров‘я і медичної освіти.

В Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова працює 2121 особа. Майже півтисячі лікарів, серед яких – 6 докторів медичних наук, 44 кандидати медичних наук, 43 Заслужених лікаря України.

"Вважаю, що вони заслуговують на участь в соціальному діалозі щодо зміни статусу лікарні. До речі, сьогодні в лікарні відбулися збори трудового колективу. Співробітники медзакладу одностайно вирішили, що не хочуть зміни підпорядкування. 

Наостанок. Я бачив дописи, коментарі та дискусії, які розгорілися в соціальних мережах і в пресі. Не беруся роздавати дорослим людям поради стосовно того, що, коли і як їм писати. Але зараз закликаю всіх нарешті припинити цей хайп, особисті образи і суперечки, які вважаю абсолютно недоречними та деструктивними в нинішній час.

В країні триває війна. Концентруємося на тому, як здолати російських окупантів. В кожного з нас свій фронт, і лікарня Мечникова нині тримає свій", - підсумував Микола Лукашук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...