• Головна
  • Українським біженцям у Німеччині почнуть виплачувати допомогу з безробіття
21:30, 29 травня

Українським біженцям у Німеччині почнуть виплачувати допомогу з безробіття

Українським біженцям у Німеччині почнуть виплачувати допомогу з безробіття

Українські біженці, які втекли від війни в Німеччину, мають право на щомісячні соціальні виплати. Також з 1 червня їм почнуть надавати допомогу з безробіття.

Про це повідомляє сайт 056.

Відразу після прибуття в Берлін українцям необхідно звернутися в намет під назвою «Welcome Hall Land Berlin» на площі Washingtonplatz перед будівлею вокзалу. Там допоможуть з їжею, медикаментами і житлом, а також скоординують подальші дії.

У центрі прибуття зроблять тест на коронавірус, а потім зареєструють. Також українці отримують набір засобів особистої гігієни, триразове харчування, кімнату для ночівлі, кишенькові витрати (135 євро для дорослого, для пар — 244 євро, а за кожну дитину вони отримують додатково 80 євро).

Щоб отримувати виплати з безробіття в Німеччині (Arbeitslosengeld II або ALG II, також відоме як Hartz IV або SGB II), слід звернутися до Центру зайнятості (Jobcenter) за місцем проживання.

Право на матеріальну допомогу українці мають таке саме, як і безробітні німці. Для цього треба надати свої джерела доходу, і якщо сімейний дохід нижчий за певний мінімум, а вам старше 15 років і менше 65, тоді держава не відмовить вам у виплатах з безробіття доти, доки ви не знайдете роботу.

Якщо з вами проживають діти віком до 15 років та/або непрацездатні особи, ви також можете отримувати соціальну допомогу і на них. Німці називають це "спільнотою потреб".

На одного безробітного, який проживає сам, розмір допомоги з 1 червня становитиме 449 євро, на пару (якщо двоє безробітних) – по 404 євро кожному. При цьому отримувач допомоги по безробіттю обов'язково має бути застрахований у системі медичного страхування та страхування довгострокового догляду.

Також для отримання допомоги українським біженцям необхідно відкрити рахунок у німецькому банку та повідомити його номер до Центру зайнятості. Центр зайнятості може відшкодувати витрати на розсилку резюме для отримання роботи, а також відправити на додаткові курси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна #Німеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...