Читаем вместе: ТОП-10 книг для осенних вечеров, которые рекомендует... Василиса Трофимович

Сайт 056.ua продолжает знакомить читателей с книгами, которые рекомендуют к прочтению этой осенью известные днепровские политики, бизнесмены, деятели культуры, журналисты.

Сегодняшний гость рубрики - днепровская писательница, автор книги "На лінії вогню" Василиса Трофимович.

"Твої топ-10 книжок – дуже особиста тема. Адже твої улюблені книги дають забагато інформації про тебе, дозволяють іншим зрозуміти тебе.

Крім того, обмеження до 10 спонукають тебе саму обрати ці самі 10 і не більше, без права на помилку.

Та менше з тим. Перейдемо до рейтингу.

Трохи атмосфери.

1. Карлос Руїс Зафон «Тінь вітру». Містичний роман «Тінь вітру» - сторія хлопчика, закоханого у книжки та історія юнака, закоханого у власну сестру, історія післявоєнної Барселони, у якій сплелися долі людей, тексти книжок та реальність, кохання та родинні стосунки. Історія кладовища забутих книжок та його охоронців.  Протягом двадцяти років герой розгадує таємниці, що пов'язані із знайденою ним книгою, зустрічаючи на своєму шляху дивних незнайомців, сліпучо красивих жінок, вивчаючи закинутий будинок проклятого роду і намагаючись зрозуміти людей, захоплених пекучим коханням і не менш лютою ненавистю.

2. Жорж Санд «Бабусині казки». Жорж Санд писала цю книгу для своїх онучок – Аврори і Габріелі. Містичі, романтичні і надзвичайно філософські оповідки французької письменниці розраховані скоріше на дорослих, ніж на дітей. Вони немов оплутують тебе павутинням загадок, дають відповіді на запитання і спонукають зазирнути у себе. Мудра книга для будь-якого віку. Особливо раджу «Замок Піктордю» і «Крила мужньості».

3. Хорхе Луїс Борхес «Колекція». Збірка оповідань аргентинського автора. Неможливо описати. Варто читати та відчувати.

4. Маргарет Мітчелл. «Віднесені вітром». Насправді – тут є все. І війна. І кохання. І ідеали минулого. І виклики майбутнього. Книга про те, як легко зруйнувати ідеальний світ, до якого усі звикли. І як складно відбудувати новий - навколо себе та всередині себе.

5. Іван Рябчій «Двічі по десять. Обличчя і голоси» - книга мого духовного батька та близького друга. Корисна для тих, хто прагне писати. Досвід українських та світових письменників у 20-ти інтервю. Навіть якщо ви не хотіли бути письменником, після книжки Івана це стане вашою мрією.

Трохи філософії.

6. Моя біблія – «Государь» Ніколо Макіавеллі. Навіть не знаю, ким я захоплююсь більше – талановитим «політтхнологом» Макіавеллі, чи прототипом «Государя» - гонфалонєром Католицької церкви, сином Папи Римського Олександра VIЧезаре Борджіа. «Государь» - моя настільна книга, яка має бути обовязковою для прочитання усіма публічними політиками та їх помічниками.

7. Фрідріх Ніцше «Так мовив Заратустра». Насправді дає розуміння того, що людина, котра любить усіх – насправді не любить нікого. І лише той, хто прагне особистого щастя, може зробити щасливим інших. Проповідь до людства від Ніцше.

Трохи політики.

8. Збігнев Бжезинський «Велика шахівниця». Геополітична мудрість від класика. Тут висвітлено основні позиції геополітичних акторів та їх боротьбу за світове лідерство. Роль України у світовій політиці також описана у книзі. Бжезинський є послідовником засновника сучасної англо-саксонської геополітики Маккіндера, тобто розглядає політику з точки зору протиборства цивілізації моря і цивілізації суші.

9. Семюель Хантінгтон «Зіткнення цивілізацій». Про біполярність на стику цивілізації. У книзі розглядається конфлікт ідеологій та культур (цивілізацій). Засновник теорії багатополярного світу Хантінгтон пояснює причини та говорить про наслідки світових конфліктів.

Трохи мене.

10. Васіліса Трофимович «Любов на лінії вогню». Ніколи б ужитті не бажала знову пережити те, що пережила. І те, про що писала. Фізичний біль не йде у порівняння з болем моральним. Коли пасмо за пасмом видираєш сиве волосся і щовечора запалюєш свічки , молячись усім богам, аби пекло з абривіатурою «АТО» швидше скінчилося. Книга спогадів. Щоденник романтики, яка відбувалася в умовах антиромантики.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:УЗНАЙТЕ, КАКИЕ КНИГИ НРАВЯТСЯ СОВЕТНИКУ ГУБЕРНАТОРА ЮРИЮ ГОЛИКУ 

Трофимович книги читаемвместе Днепр 056
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии