Акумулятор автомобіля – немов його друге серце, після двигуна. Без якісного і постійного живлення електричним зарядом, автівка навіть не рушить з місця. Енергія потрібна, щоб працювали всі автоматичні пристрої та забезпечувалось комфортне перебування в авто: навігація, освітлення, робота пристроїв клімат-контролю та інше.
Як визначити, коли акумулятор варто перевірити додатково на СТО чи треба одразу прямувати до магазину, де продають автозапчастини.
Обрати новіс автомобільні акумулятори та запасні частини для авто, пропонує інтернет-магазин «VB AVTO». Тут є зручний пошук по VIN-коду та по розділах, а також швидке замовлення та зручна оплата за придбання.
Скільки працюють акумулятори: усе залежить від конструкції
Скільки власне працюють акумулятори у постійному режимі експлуатації? Тут варто вказати на розподіл їх витривалості за конструкцією:
- класичний акумулятор працює без втрати ємності нижче 50%, що є критичним показником, приблизно 4-5 років;
- AGM (Absorbent Glass Mat) акумулятори можуть працювати до 10 років;
- AGM TPPL акумулятори мають рекордний термін роботи – 12 і навіть більше років.
Якість роботи акумуляторів залежить не стільки від часу їх випуску, скільки від ресурсу їх застосування. Тому треба враховувати і інтенсивність експлуатації, і різновид конструкції.
Простий тест: якщо є підозра на «згасання» ємності
Автоподорож переривається зупинкою. Але потім, прямо посеред автотраси, завести автівку неможливо. І це в той час, коли генератор працював справно і постійно підживлював акумулятор. Щоб не потрапити в таку халепу варто зробити простий тест. Він зазвичай достатньо чітко показує реальний стан акумулятора:
- авто треба завести і під час роботи двигуна, ввімкнути дальнє світло на 20-30 хвилин;
- після того, як фари пропрацювали, треба знову завести мотор;
- якщо акумулятор вичерпав ресурс або наближається до вичерпання, двигун запуститься з третього, а можливо і п’ятого запуску, або взагалі може не ввімкнутися.
- це – 100% показник, що є серйозні проблеми з акумулятором і варто купувати новий.
Але це не всі характеристики роботи «згасаючого» акумулятора, адже в залежності від його типу, він може показувати інші ознаки втрати ємності.
Авто «смикається» і акумулятор працює не ритмічно – погана ознака
Іноді акумулятор все ж може зберігати певну ємність після вимкнення. І тоді тест може не спрацювати. Тестування в цьому випадку варто роботи безпосередньо на СТО або зробити виміри самостійно, якщо автолюбитель розуміється на тому, як вимірювати показники ємності акумулятора у динаміці.
Є ще одна ознака «вмирання» акумулятора – постійні «смикання» під час руху. Акумулятор запускає двигун, але через раз. Тобто є неритмічність роботи системи ввімкнення та подачі електроімпульсу. Це може свідчити про втрату здатності набирати необхідну пускову потужність.
І третя ознака необхідності заміни – вихід за межі терміну придатності. Якщо акумулятор не втратив ємність до завершення терміну придатності, це не говорить про те, що через тиждень чи місяць, він зберігатиме свої показники. Не варто ризикувати і треба завчасно відреагувати на природне старіння та вичерпання ресурсу, підгодовувавши новий акумулятор.