На Дніпропетровщині у соняшників триває цвітіння, але на деяких полях вони вже в'януть, так і не розпустившись.
Фермер із Синельниківського району розповів, що 12 травня посіяв гібрид Соняха, Лімакрейн. Але він досі не може вирости. Хоча в цей час вони мають бути в половину більшими.
Вплинула рекордно мала кількість дощів
За інформацією регіонального РЦГМ, агрометеорологічні умови декади для вегетації теплолюбних культур виявились несприятливими:
- значний дефіцит опадів,
- утримання ґрунтової засухи,
- спекотна погода,
- суховії негативно впливали
Це негативно вплинуло на стан рослин і формування урожаю на більшості посівних площ області.
Нерівномірні опади
Є й гарні соняхи території Дніпропетровщини. Це через те, що в червні опади розподілялись по регіону нерівномірно 1-10 мм. Полям Євгена пощастило найменше - останній значний дощ в районі був перед Пасхою. Потім були незначні опади, десь на 1-2 міліметра.
Соняхів на цьому полі у нього 13 гектарів. Аналогічна ситуація, є й на великому полі - 106 гектарів.
Водночас соняхи, які сіяли в перших числах травня виросли краще. Але все одно засихають - листя нижні скидають, а верхні крутяться. Що з нього буде - під питанням.
Аби врятувати врожай, він з баклажки полив ряд соняхів. Якщо будуть зміни на краще, то буде поливати всі проблемні поля.
Порятунок врожаю - малоймовірно
Йому порадили використати штучний полив, як в США, але він сказав, що це проблемно.
Тріщини в ґрунті та в агропідприємництві
Сухі грядки світяться серед соняхів. Земля настільки суха, що в ній з'являються тріщини. Такого не пам'ятає ні він, ні його колеги.
Він почав продавати техніку, що закрити фінансові питання та не знає, як працювати в наступному році.
Зазначимо, що кліматичні зміни та відсутність державної підтримки залишають дрібні господарства наодинці з катастрофою. Цьогорічний приклад - дзвінок про те, що зрошення має бути доступне не лише агрохолдингам. Без води - немає врожаю. Криза може загрожувати не тільки дрібним фермерам.