У програмі концерту: поезії, пісні, уривки з вистав і хореографічні номери за участю всього
творчого колективу.
25 лютого 150 років тому, в Новогорад-Волинському під ім'ям Лариса Косач народилася Леся Українка, яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції, великою поетесою. У чотири роки вона навчилася читати, в п'ять - грати на роялі, у вісім - писала вірші. У 12 років вона вже друкувалася в журналах. Самостійно вивчила 11 мов, в тому числі латину і грецьку.
Перекладала твори Гомера, Гюго, Байрона, Гейне, Шекспіра. Написала загалом понад 100 власних віршів і 20 драм. Випустила три збірки. Леся Українка перебувала під негласним наглядом поліції, і цензура не раз забороняла її твори. Більшість своїх робіт поетеса публікувала за кордоном Російської імперії - Берліні, Дрездені, Празі, Відні.
 Смерть наздогнала українську поетесу в місті Сурамі в Грузії 19 липня 1913. Їй було 42 роки. Лесю Українку поховали на Байковому кладовищі в Києві.
  Внесок Лесі Українки до всесвітньої літератури та української культури зокрема важко оцінити. Вона різко розширила традиційні жанри української літератури, принесла нові образи - з Давнього Єгипту, давньоєврейської історії, періоду раннього християнства, європейського Середньовіччя.
 
У роботах на тему національно-визвольної боротьби з'являються нові образи борців за волю, незалежність, свободу України. Основними джерелами творчості Лесі Українки стали її
власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з'явилися надзвичайно прекрасні по
глибині ліричності, душевного драматизму і психологізму твори.
 
Леся Українка стала найбільшим збирачем українського фольклору, зберігши його для нащадків, знала близько 500 народних пісень, написала роботу по фольклористиці «Купала на Волині».
Для Дніпровського національного театру ім. Т.Шевченка творчість Лесі Українки має неабияке значення, адже саме виставою за її твором «Лісова пісня» розпочав свою діяльність перший професійний український державний драматичний театр восени 1918 року в Києві. У різні роки в репертуарі театру були вистави за її творами: «Оргія», «Камінний господар», «У пущі», «На полі крові». Із 2003 року в театрі з успіхом ідуть драматична феєрія «Лісова пісня» у постановці нар. арт. України Лідії Кушкової, а із 2011-го – моно-вистава В.Головка «У катакомбах».