Генрік Ібсен
Переклад Наталії Грінченко
Трагіфарс

Режисер-постановник – Діана Айше (м.Київ)
Художник-постановник – Олександр Друганов (м.Київ)
Хореографія – Юлія Соловйова
Вистава "Гедда Габлер" – це експериментальний проект постановчої київської групи в особі Діани Айше (режисер-постановник), Олександра Друганова (художник-постановник), дніпропетровського балетмейстера Юлії Соловйової та акторської команди театру Шевченка. Ця вистава є спробою поєднати класичний твір, роботу талановитих академічних акторів та принципово новий погляд на театр і постановчий процес. Дивує як форма, так і зміст – інша форма акторської гри, елементи перформансу у виставі, захоплююче красива сценографія, відеоряд, робота з пластикою. Все це є результатом натхнення, яке подарував команді дивовижний і загадковий текст п'єси.

Генрік Ібсен – норвезький драматург, відомий у всьому світі як один з найсуперечливіших і глибоких авторів. Його п'єса "Гедда Ґаблер" є своєрідним жіночим варіантом Гамлета, в якому головна героїня дивує екстравагантністю та жорстокістю. На сцені ви побачите історію-загадку, в якій кожний крок героїв мотивується прихованими причинами. Сюжет розгортається на тлі невдалого шлюбу героїні та її зустрічі з минулим в обличчі талановитого науковця Ейлерта Левборга. Перед нами постають два дні у пошуках щастя, сповнені інтриг, одкровення, брехні та пристрасті.

Гедда Ґаблер – це більше, ніж персонаж, вона є уособленням свого часу,
Головна героїня, так як і п'єса вцілому, досліджує Зло як явище. Звідки воно виникає? Хто винен? Де порятунок? Гедда Ґаблер – це всі ми, люди, що блукають у темряві і сподіваються знайти сенс.

У ролях:

Гедда Ґаблер – засл. Артистка України Наталія Тафі
Йорген Тесман – засл. артист України Віктор Гунькин
Юліанна Тесман – засл. артистка України Оксана Петровська
Теа Ельфстед – засл. артистка України Ірина Медяник
Суддя Брак – нар. артист України Михайло Чернявський
Ейлерт Левборг – нар. артист України Василь Крачковський
Служниця Берта – Тетяна Лоза

Більше про виставу тут - http://dianaaishe.wix.com/heddagabler