Відеороботи резидентів Міжнародного симпозіуму Бірючий можна побачити в галереї з 6 по 29 грудня. Художниця Настя Лойко протягом довгого часу збирала колекцію відеоарту учасників симпозіуму. На її думку, відео – це особливий тип комунікації між художниками під час симпозіуму, бо воно об'єднує, створює особливий простір для спілкування та естетичних відкриттів.

Автори: Настя Лойко, Сергій Братков, Стас Волязловський, Андрій Стегура, Віктор Покиданець, Дмитро Булнигін, Дмитро Федоров, Юрій Єфанов, Вікторія Бегальська

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва «Бірючий» - провідний форум сучасного мистецтва в Україні. Заснований у 2006, з того часу проводиться щороку в травні й вересні на Бірючому острові. У десяти сезонах «Бірючого» взяли участь 153 художники і 9 арт-груп з 11 країн.

Відеохудожниця Настя Лойко народилася у Запоріжжі. З 2008 року бере участь у міжнародному симпозіумі сучасного мистецтва «Бірючий». З 2006 року - координатор галереї сучасного мистецтва Артзебс у Запоріжжі. Її роботи в складі групових виставок експонувалися в Мистецькому Арсеналі, на Одеській бієнале сучасного мистецтва, в Харківській муніципальній галереї тощо. Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва «Бірючий» щороку проводиться у травні та вересні на Бірючому острові, що в Азовському морі.