Вперше Дніпропетровськ побачить картини генія сучасності.

Сьогодні Іван Марчук єдиний з українських художників, кого прийняли до Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва, а у 2007 році британська газета The Daily Telegraph внесла його ім’я до сотні геніїв людства, які створюють багатовимірний образ сучасного світу і, випереджаючи час, визначають напрямки та перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.

Майже півстоліття творчість Івана Марчука збурює свідомість глядачів. Оригінальний спосіб мислення, неповторна манера письма, технічна і композиційна довершеність робіт, стилістична різноплановість підходів викликають подив і захоплення.

У мистецькій спадщині українського художника розкриваються потужні резерви етнічної традиції, поєднаної з європейським авангардом. В радянську епоху Іван Марчук – невизнаний геній і бунтар – перевернув вітчизняне мистецтво, зумівши встояти під тиском ідеології та єдиного офіційно дозволеного творчого стилю – соцреалізму. Він не випав з контексту світових тенденцій, що визначали розвиток мистецтва, вибудувавши художніми засобами власну світоглядну систему – заглиблену у наїв, але спрямовану на далеку перспективу.

Звинувачення критиків в націоналізмі, вимушена еміграція до США, повернення на батьківщину – всі ці випробування довелось пройти художнику на шляху до світового успіху.

Візуальні образи Івана Марчука сповна розкриваються під звучання композицій у виконанні доньки художника, представниці нової генерації музикантів, Заслуженої артистки України, скрипальки Богдани Півненко.

На відкритті виставки «ІВАН МАРЧУК. Вчора, сьогодні… завжди» відбудеться спільна акція художника та його доньки. Іван Марчук читатиме вірші своїх улюблених поетів, а Богдана Півненко (скрипка) під акомпанемент Ірини Стародуб (фортепіано), представниці сучасної української фортепіанної школи, виконають музику українських композиторів.

Двідки за тел.: (056) 713 5 713, (067) 622 29 92.