Арт-центр Я Галерея представляє Спецпроект Миколи Малишка в рамках Великого Скульптурного салону 2012.

Микола Малишко "Ти тут тепер", скульптура, інсталяція. Куратор - Павло Гудімов. Фотограф - Олег Самойленко.

"Ти тут тепер" представляє першу в творчості Миколи Малишка спробу динамічної інсталяції. Дев’ять антропоморфних скульптур, опинившись серед життєподібних декорацій, оживають, отримуючи право вибирати, танцювати і навіть мріяти. Закоханий у прадавній слов’янський світ і його ідеал Людини Духовної, скульптор вирішує користатися мовою сучасного мистецтва, щоб відтворити найголовніші людські стани. До того мовчазні й лаконічні скульптури-символи, набувають динаміки руху й перетворюють простір експозиції у коло життєвих станів, яким просувається глядач у пошуках епілогу. Та скільки кожна жанрова сцена є самодостатньою, зачарованому глядачу ніколи не дійти до кінця.

Постійно обертаючись навколо теми людини, творчість Миколи Малишка стає парадоксальним взірцем поєднання давніх і сучасних скульптурних традицій. Обираючи  за об’єкт спостереження внутрішній духовний світ людини, митець винаходить власну форму її відображення – «дереволюдину». Через взаємне ототожнення матеріалу й значення – дерева та людини, ця скульптура опиняється на кордоні первісного синкретизму, притаманного пам’яткам сакрального мистецтва. Уподібнюючи людину богу, обираючи монументальні пози, Малишко, однак, не прагне до її увіковічення чи містифікації.

Закорінений в архаїку, невидимим нитками прив’язаний до сучасності, задум цієї скульптури спрямований набагато далі. Витесуючи сокирою деталі «рук», «ніг», «голови» й складаючи їх в об’ємну конструкцію «людини», Малишко проектує її майбутнє, при чому – найкращу його версію. Ідеаліст і практик, він береться за неймовірну мету: зупинити всі біди й катастрофи, які накликала людина на свою голову, звертаючись до її суті митця – проголошуючи художником будь-яку людину, яка «створює себе сама». При цьому речі, які оточують її на шляху до самостановлення, або допомагають, або заважають їй у втіленні мрії. Розвиток дереволюдини Малишка протікає паралельно до внутрішніх перетворень людини сучасної. Знайти місце її прагненням і втіленням у суєтному світі – головне завдання скульптора в проекті "Ти тут тепер".

У пошуках обставин і контекстів, які змусили б дереволюдину ожити, Пігмаліон Малишко збирає конструкції дев’яти сцен, які стають обрамленням до історії кожної дерев’яної постаті. Динамічний потенціал, закладений у рухомій композиції скульптури, нарешті вивільняється, перетворюючи її в актора німої п’єси. Кожна скульптура веде особистий монолог із навколишнім простором і речами, які його наповнюють, не дотикаючись до іншої, повністю занурившись у власний стан. Неначе оглядаючись назад після пройденого шляху, дереволюдина бачить своє життя крізь призму найсуттєвіших емоцій, які вона переживає, розпадаючись в експозиції на дев’ять образів.

Запрошуємо Вас на відкриття проекту, що відбудеться в середу, 12 вересня о 19.00, у НКММК "Мистецький Арсенал", вул. Лаврська, 12. 
Вхід за запрошеннями.

З питань отримання додаткової інформації прохання звертатися за тел.: 
(044) 288 51 22, (067) 446 74 73.

За додатковою інформацією, коментарями учасників подій та фотоматеріалами звертайтесь:
координатор проектів Стефанія Цап, тел.: (044) 492 92 03, (067) 547 22 86.