В конференц-залі готелю «Гранд готель Україна» (Дніпропетровськ, ул. Короленко, 2) відбудеться круглий стіл «Економічні ілюзії: десять простих істин, які треба знати».  Круглий стіл організовує Центр соціально-економічних досліджень - CASE Україна.

Однієї з найпоширеніших економічних ілюзій є віра простих українців в те, що вони не платять податки до бюджету, а тільки споживають з нього.  Бюджет, як вважає переважна більшість українців, – це витрати великого бізнесу, і тому звичайний люди не повинні перейматися «чужими» грошима. Таке світосприйняття є ключовою причиною байдужості до марнотратства та корупції.
Втім правда полягає у тому, що звичайний українець із зарплатою близько 2-3 тис. грн. сплачує до бюджету близько 25 тис. грн. на рік.  За великими рахунком, якби не такі внески мільйонів українських громадян, то не існувало б 2/3 доходів бюджету.  
Уявлення українців про бюджетні кошти – це тільки одна з багатьох економічних ілюзій, на які орієнтуються наші громадяни. Тому метою круглого столу є обговорення таких ілюзій та пошук нових ефективних шляхів розвінчування популярних уявлень про економічні процеси.  
До уваги учасників круглого столу буде представлено звіти, які були підготовлені Центром соціально-економічних досліджень - CASE Україна.  Зокрема, буде презентована експериментальна робота «Розвінчуючи економічні ілюзії: десять простих істин, які треба знати, аби не дати себе обдурити», а також звіт «Скільки коштує держава, або За що я плачу податки?».

Круглий стіл «Економічні ілюзії: десять простих істин, які треба знати» здійснюється в рамках проекту «Популярна економіка: моніторинг реформ», який реалізується Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна й підтримується Інститутом відкритого суспільства.  Основна мета проекту – винести кваліфіковану дискусію про важливі економічні питання за вузьке експертне коло, та побудувати «розмову з громадськістю».

CASE Україна (www.case-ukraine.com.ua)- незалежна неприбуткова громадська організація, яка проводить економічні дослідження, аналіз та прогнозування макроекономічної політики. 

CASE Україна є частиною мережі CASE, до якої входять аналітичні центри у Польщі, Киргизстані, Молдові, Грузії, Білорусі та Росії. CASE Україна є наступником Проекту макроекономічних реформ Гарвардського інституту міжнародного розвитку, який працював в Україні з 1996 до 1999 р. Починаючи з 1999 року CASE Україна працює як українська незалежна неурядова організація.

CASE Україна надає аналітичну та експертну підтримку урядовим та парламентським установам. Нашими партнерами, зокрема, є Міністерство економіки, Міністерство фінансів, Фонд державного майна, Державна податкова адміністрація, Національний банк України. Ми також тісно співпрацюємо з   міжнародними організаціями - Світовим банком, Програмою розвитку ООН (UNDP), Агентством міжнародного розвитку США (USAID), Світовим економічним форумом тощо.

Експерти CASE Україна беруть участь у розробці економічних реформ у сфері фіскальної та монетарної політики, міжнародної торгівлі та європейської інтеграції. Вони також брали участь у розробці програм реформування пенсійної системи та боротьби з корупцією.

Діяльність CASE Україна фінансується з різних джерел, що гарантує незалежність організації. Основними замовниками наших досліджень є Європейська комісія, UNDP, USAID, Міністерство закордонних справ Польщі, Світовий банк, а також приватний сектор.

Більше інформації про CASE Україна та проект за телефоном: (044) 227-53-17.


Справки по тел.: (056) 790-14-41.