• Главная
  • «Перепон не існує, якщо ти їх не створюєш», - козак Дніпропетровщини Максим Геращенко
10:16, 28 июня 2014 г.

«Перепон не існує, якщо ти їх не створюєш», - козак Дніпропетровщини Максим Геращенко

Спеціально до Дня Конституції України сайт 056.ua вирішив поспілкуватися з сучасним козаком із Жовтих Вод (Дніпропетровська область).

Максим Геращенко, так звуть юнака, вважає себе патріотом, тому не лишився осторонь під час зимових подій на Майдані. Там він сумлінно ніс варту і готувався до екзаменів, адже у рідному місті здобуває вищу освіту за фахом економічна кібернетика. Про те, як поєднував навчання з поїздками до Києва, як вчився опановувати свій гнів, а також яким чином, а головне навіщо довів дикого кабана до інфаркту хлопець розповів під час спілкування.

«Перепон не існує, якщо ти їх не створюєш», -  козак Дніпропетровщини Максим Геращенко, фото-1

- Як так сталося, що ви займаєтесь бойовим гопаком? Хто прививав Вам любов до козацьких бойових мистецтв?

- Мабуть фундамент закладали в школі. Жовті Води – це місто козацької слави. На уроках краєзнавства ми виступали з доповідями про рідний край. Якось один з виступів про козаків мене зацікавив. Після нього я потрапив у школу бойового гопака і вже 10 років навчаюся в ній. Ходжу на тренування 4 рази на тиждень. Іноді ми виїжджаємо до лісу на вишколи (прим. один із видів тренувань), метою яких є адаптація бійців у дикому середовищі. А саме: ми мусимо знайти собі їжу, влаштуватися на ночівлю і таке інше. Проте до великого лісу їздимо не часто, наприклад, зараз намагаємося це робити раз на два тижні, а коли холодно і умови жорсткіші – щовихідних.

- Під час таких тренувань з Вами траплялися якісь небезпечні, курйозні чи містичні історії?

- Було багато різних ситуацій, але одна запам’яталася найбільше. Трапилася вона на одному з полювань. Сталося так, що дикий кабан перехитрив нас і втік. Розгублені собаки опинилися позаду нас, але потім вони знайшли його і погнали нам назустріч. Один з наших крикнув: "Бачу кабана! Він величезний, як гора! Побіг через дерева". Ми ще не встигли підбігти до нашої здобичі, проте вже чули як собаки гавкали на неї. Потім посеред лісу розгорнулася така картина: кабан, оточений галасом вчиненим тваринами і людьми, почав тремтіти і… раптом впав, з його ніздрів цівочками потекла кров. В нього з переляку стався інфаркт. Це ми зрозуміли, коли розбираючи тушу, побачили в серці дірку. Ось така неймовірна історія сталася на одному із вишколів.

«Перепон не існує, якщо ти їх не створюєш», -  козак Дніпропетровщини Максим Геращенко, фото-2

- Як батьки ставляться до вишколів?

- Спочатку вони, навіть, не знали, що я від’їжджаю до лісу без провіанту і теплого одягу. Проте коли дізналися, мама була шокована, батько сприйняв інформацію нормально. Наразі вони вже звикли, що час від часу я, як справжній козак декілька днів живу в лісі. Там вчуся розумітися із природою та самим собою. Адже під час бою ми не маємо права втрачати контролю над собою, також варто вміти стримувати свій гнів. Крім того, в мене вже були такі ситуації, коли ці якості ставали в пригоді у повсякденному житті.

Вважаю, що українці мають розуміти: якщо кожен з нас не встане, ніхто не підніметься

- Наприклад, в якій ситуації?

- На Майдані, коли там почалися всілякі заворушення. Вперше я потрапив туди після побиття студентів. Ми поїхали маленькою компанією, нашою метою було постояти на варті перед входом до площі. Чергували здебільшого вночі, а вдень, як більшість туристів, гуляли містом, адже хотілося подивитися столицю. Тим більше я і двоє моїх товаришів вперше були у Києві, тому ми влаштовували собі невеличкі екскурсії. Варто зазначити, що їздили ми лишень на вихідні, адже не так просто відпроситися з роботи тим, хто працює. Крім того, як раз тоді розпочиналась сесія, я, наприклад, навчаюся на бюджеті і не хотів втрачати стипендії, а до екзаменів готувався під час несення варти.

- На Майдані були моменти, коли ставало страшно?

- Так, це відчуття було викликано не тим що тебе можуть упіймати та побити бійці "Беркуту", а тим що свої ж можуть просто збити і затоптати. Коли люди біжать, кричать, тому що в них під ногами вибухають гранати, в середині цього натовпу панує паніка. І, якщо ти опинився там, то вже не можеш зробити жодного кроку ані праворуч, ані ліворуч... Ось під час таких моментів було дуже страшно.

Патріотом можна називатися, якщо поважаєш землю, на якій живеш, любиш свою країну, яка тебе виростила

- Чому вирішили їздити на Майдан?

- Вважаю, що українці мають розуміти: якщо кожен з нас не встане, ніхто не підніметься. Під час тих подій треба було власним прикладом показувати, що саме ти можеш йти проти влади. Інші мали побачити це і також піднятися. Це моя власна думка, її мені ніхто не нав'язував, адже мої батьки аполітичні. Хоча вони схвалили мої дії, але вже постфактум, коли я повернувся і розказав де був та що робив. Також пояснив їм, що там не так страшно, як про це розповідають у новинах. Знову ж таки, щоб батьки не хвилювалися, не казав куди їду. Хоча знаю, тато не переживав би, він, як військовий, має гарну витримку і все розуміє, а мамі не можна було казати.

- Ви вважаєте себе патріотом України? В чому це проявляється?

- Кожен сприймає патріотизм по-своєму. Один думає, що це політика, інший – що, це дотримання законів, створених ще до науково-технічного прогресу. Деякі називають себе патріотами тільки тому, що це модно. Я ж вважаю себе патріотом, тому що дотримуюсь козацького кодексу честі, його роздають в школі бойового гопака кожному учню. В ньому говориться, що патріотом можна називатися, якщо поважаєш землю, на якій живеш, любиш свою країну, яка тебе виростила тощо.

«Перепон не існує, якщо ти їх не створюєш», -  козак Дніпропетровщини Максим Геращенко, фото-3

- Чи не було бажання, а може зараз воно є, вступити до лав якого-небудь батальйону чи української армії?

- Бажання є, але на даний момент не можу цього зробити. Справа в тому, що моїй мамі нещодавно зробили операцію, їй не можна занадто хвилюватися. Але якщо наша влада, нарешті, визначиться остаточно щодо потреби зачистки сепаратистів та оголосить повну мобілізацію до лав української армії, я піду добровольцем.

p.s. Наш герой в жизни говорит только на украинском языке, потому мы опубликовали это интервью на государственном языке.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#казак #Желтые Воды #Майдан
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...