• Головна
  • Вибухи на Дніпропетровщині: в повітряному просторі десятки "шахедів"
23:00, Вчора

Вибухи на Дніпропетровщині: в повітряному просторі десятки "шахедів"

Вибухи на Дніпропетровщині: в повітряному просторі десятки "шахедів"

Ворог атакує Дніпропетровщину "шахедами".

Сьогодні о 22:07 у Кривому Розі пролунали вибухи. Також було гучно о 22:46. Небезпека триває до відбою тривоги.

За інформацією Повітряних сил, станом на 22:28 БпЛА були на заході Дніпропетровщини, курс - північно-західний. О 23:20 зафіксовано нові пуски.

"Нові групи ворожих ударних БпЛА заходять на Запоріжжя і південний схід Дніпропетровщини з ТОТ", - йдеться в повідомленні.

Скільки "шахедів" може перебувати в повітрі

Моніторингові канали фіксують пуски дронів зі сходу та півночі України. За їх даними, станом на 22:30, в повітряному просторі України близько 70 дронів. Можливо, що цієї ночі їх буде загалом 250.

"Вони маневрують, намагаючись обійти ППО. Але наші захисники намагаються їх ліквідувати", - пишуть моніторингові джерела. 

Вибухи чують також Суми, Шостка, Херсон, Київщина, Запоріжжя, Черкащина, Кіровoградщина.

Як діяти під час атаки ворожих БПЛА

Почули характерне дзижчання або звук мотора — негайно шукайте укриття. Залишайтесь там, поки триватиме небезпека.

  • Оминайте зони поблизу військових частин, адмінбудівель чи інфраструктурних об'єктів — саме ці локації найчастіше стають цілями.
  • Якщо сховатися ніде, використовуйте правило "двох стін": між вами і загрозою мають бути щонайменше два щільні бар’єри — стіна, меблі, перегородка.
  • Найбезпечніше — спеціалізовані укриття або підвали. Якщо вони недоступні, шукайте укриття в підземних переходах, паркінгах або на цокольних поверхах.

Якщо атака застала вас просто неба

  • Ховайтеся у заглибленні або за бетонною конструкцією. Навіть сміттєві урни з бетону чи сходи можуть дати тимчасовий захист.
  • Ляжте на землю, закрийте голову руками, відкрийте рот і поверніться ногами у напрямку вибухів. Ця поза знижує ризик поранення вибуховою хвилею.

У безпечному приміщенні вибирайте куток — але ближче до виходу, щоби швидко евакуюватись, якщо буде влучання.

У транспорті залишатися небезпечно:

  • Якщо ви в авто — зупиніться, вийдіть і відійдіть подалі від дороги.
  • Машини можуть бути ціллю або загорітись. Шукайте укриття якомога швидше.

Уникайте цих небезпечних місць:

  • під'їзди багатоповерхівок;
  • арки між будинками;
  • сходові клітини;
  • підвали панельних будинків;
  • місця поблизу авто, кіосків чи АЗС

Такі локації не лише не захищають, а й можуть бути смертельно небезпечними.

Після обстрілу зачекайте ще 10–15 хвилин — бувають повторні атаки або "подвійний удар".

Бережіть себе. Дбайте про рідних. Будьте уважними до сигналів повітряної тривоги та не панікуйте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...