
У Дніпрі з’явиться фіолетовий парк: аромат і краса — мов у Провансі

У Дніпрі на Монастирському острові з'явилося лавандове поле.
Близько 1000 кущів висадили комунальники торік у серпні у парку ім. Шевченка. Скоро це місце стане окрасою міста та популярною фотозоною. Про це повідомляє міськрада Дніпра.
Вже зараз можна спостерігати синьо-фіолетове цвітіння біля пам'ятника Шевченку. Його пік зазвичай припадає на кінець червня – першу половину липня. І з кожним роком молоді кущі стають все насиченішими за кольором та більшими за розміром.
«Декоративність багаторічників зберігається впродовж усього року, навіть восени та взимку. Це дозволяє економити бюджетні кошти на розсаді — їх не треба заново висаджувати щороку. До того ж вони більш стійкі до кліматичних змін. Багаторічні насадження є менш затратними, але їх потрібно постійно доглядати: прополювати, боротися зі шкідниками, вносити добрива. Робота комунальних служб – це постійна праця з прибирання та догляду», — розповіла заступниця директора департаменту парків та рекреацій Дніпровської міської ради Анастасія Петренчук.

Де ще висадили багаторічні рослини
У сквері Металургів розквітає оновлена клумба — з веронікою, вівсяницею сизою, дереном білим, гортензіями та пенісетумом. Усі рослини висадили також восени 2024 року. Зараз вони активно розвиваються, перетворюючи простір на квітучу локацію.
«Маємо чудовий результат: рослини прижилися, вже є перші квіти, і клумба виглядає дуже декоративно. Дерен білий тішить своїм строкатим листям, а взимку вражав яскравими червоними гілками», — поділилася начальниця служби благоустрою КП «Міська інфраструктура» Любов Чадіна.

Водночас у сквері тривають роботи з очищення — особливо в зоні арт-об’єкта «Котобус», де комунальникам доводиться боротися з вандальними написами. Для цього використовують спеціальні хімікати, які з часом можуть пошкоджувати конструкції.

Вона закликала мешканців берегти зелені зони й поважати спільну власність.