• Головна
  • Окупанти погрожують «вічною війною» в Україні: що вимагала росія на перемовинах у Стамбулі
14:30, Сьогодні

Окупанти погрожують «вічною війною» в Україні: що вимагала росія на перемовинах у Стамбулі

Окупанти погрожують «вічною війною» в Україні: що вимагала росія на перемовинах у Стамбулі

Окупанти вимагають «нейтралітету» та регіонів, Україна – припинення вогню. Що відомо про переговори у Стамбулі.

16 травня у Стамбулі відбулася нова зустріч делегацій України та Росії. Незважаючи на очікування Києва та партнерів з ЄС і США щодо встановлення припинення вогню, домовленостей досягти не вдалося. Росія вкотре продемонструвала свою позицію ультиматумів, а українська сторона — рішучість відстоювати національні інтереси.

Що вимагала російська делегація

На самому початку перемовин представники росії вдалися до звичних для них методів тиску. За словами джерел, обізнаних із перебігом переговорів, керівник делегації Володимир Мединський «почав з нахрапу» та одразу озвучив низку жорстких вимог. Зокрема, Кремль наполягає:

  • на нейтральному статусі України;
  • на виведенні ЗСУ з тимчасово окупованих частин Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей;
  • на фактичній відмові України від цих регіонів, навіть тих, що перебувають під контролем ЗСУ;
  • на скасуванні вимог щодо репарацій;
  • на гарантіях захисту «прав російськомовних».

«Мединський прямо сказав: ми вимагаємо вивести війська з територій, де нам залишилось лише 2% — і тільки тоді будемо говорити про припинення вогню. Якщо ні — ми підемо далі, на Харків і Суми. А якщо треба — воюватимемо вічно», — розповіло джерело РБК-Україна.

Росіяни також спробували апелювати до переговорів 2022 року, натякаючи на «незавершені домовленості». Крім того, не обійшлося без традиційних історичних аналогій — Мединський згадав Петра I та Північну війну, натякаючи на тривалу боротьбу.

Позиція України

Попри агресивний початок з боку Кремля, українські представники швидко змінили тон зустрічі, прямо запитавши про повноваження російської делегації. Самі ж українці приїхали обговорювати:

  • негайне припинення вогню;
  • підготовку гуманітарного обміну полоненими;
  • можливу зустріч президентів Володимира Зеленського та володимира путіна.

Україна наполягає на тому, що *припинення вогню має бути першим кроком — без попередніх «контурів» перемир’я, як того вимагає РФ. Саме цей момент став основною точкою суперечностей.

Що вдалося узгодити

Попри напружену атмосферу, сторони домовилися про кілька речей:

  • Обмін полоненими у форматі 1000 на 1000. У цьому питанні є обережний оптимізм.
  • Проведення технічної зустрічі, під час якої сторони мають підготувати письмові умови щодо потенційного припинення вогню.
  • Можливість винесення пропозиції про зустріч лідерів держав на розгляд Кремля.

«Це тільки початок. Схоже, що росіяни теоретично готові до завершення війни, але лише на своїх умовах. І навіть тоді не факт, що зупиняться. Дуже важливо, щоб у процес активніше включились США», — наголосив один із учасників переговорів.

Реакція української сторони

Міністерство закордонних справ підтвердило, що вимоги Росії неприйнятні та не відповідають жодним національним інтересам України. Також в українській делегації зазначили, що зміни ситуації на фронті та міжнародна підтримка України виключають повернення до сценаріїв, нав’язаних у попередні роки.

Що далі

Попереду — технічна зустріч делегацій, але поки що домовленості щодо миру залишаються далекими. росія намагається шантажем нав’язати свої умови, тоді як Україна твердо стоїть на своєму: без реального припинення вогню — жодних поступок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...