
«Церква важливіша за суд»: Тищенко після засідання в Дніпрі записав дивне звернення

Народному депутату Миколі Тищенку та експоліцейському Богдану Писаренку пом’якшили запобіжний захід у справі щодо незаконного позбавлення волі колишнього бійця спецпідрозділу «Кракен».
У понеділок, 12 травня, Шевченківський райсуд Дніпра змінив запобіжний захід двом фігурантам резонансної справи — нардепу Миколі Тищенку та колишньому поліцейському Богдану Писаренку. Їх звинувачують у причетності до незаконного затримання та побиття ексбійця спецпідрозділу ГУР «Кракен» просто в центрі міста.
Що змінилося:
- До цього фігуранти перебували під цілодобовим домашнім арештом до 21 травня;
- Відтепер — лише нічний домашній арешт: з 21:00 до 6:00;
- Новий термін дії запобіжного заходу — до 12 липня.
Тищенко після суду — до храму і з відео
Після завершення судового засідання Микола Тищенко записав емоційне звернення біля церкви, подякувавши прихильникам за підтримку:
«Перше, куди захотілося прийти, — це у храм. В цей складний для мене час дуже багато людей підтримувало мене. Ви – мої друзі… Я вас дуже люблю», — заявив нардеп.
Також він додав, що «істина на нашому боці», не уточнивши, кого мав на увазі під «нашим».
Суть справи: що інкримінують фігурантам
За даними слідства, 20 червня 2024 року Тищенко разом із людьми у балаклавах, нібито перевіряючи шахрайські колцентри, незаконно затримали та побили колишнього військового Дмитра Мазоху.
Ексбоєць «Кракена» став жертвою самосуду — серед нападників був і тодішній поліцейський Богдан Писаренко.
Проти фігурантів відкрито кримінальні провадження за:
- незаконне позбавлення волі;
- нанесення легких тілесних ушкоджень.
Мазоха подав цивільний позов про моральну компенсацію — на 35 мільйонів гривень.
Нагадаємо, що під час обшуків Тищенко розбив свій телефон, а після інциденту подав зустрічну заяву до поліції.