• Головна
  • Найнебезпечніша фаза війни: чи доведеться Дніпру "зустрічати" ворога та що може змінити ситуацію
12:45, 27 листопада

Найнебезпечніша фаза війни: чи доведеться Дніпру "зустрічати" ворога та що може змінити ситуацію

Найнебезпечніша фаза війни: чи доведеться Дніпру "зустрічати" ворога та що може змінити ситуацію

Війна вступає в найнебезпечнішу фазу. Окупанти просуваються швидкими темпами, прагнучи захопити ще більше українських територій, зокрема у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

Вчора, 26 листопада на Дніпропетровщині провели Раду оборони, яку розпочали з фортифікацій. Окремо зупинилися на створенні укріплень у тих громадах, що межують з Донецькою та Запорізькою областями. Голова ДніпроОВА заявив, що це питання на постійному контролі, бо розуміють всю відповідальність.

Враховуючи нинішній перебіг війни нашій області треба бути готовими до будь-яких сценаріїв. Адже ворог ненажерливий та підступний, і поступатися цьому не можна.

Армія рф просувається рекордними темпами - Reuters

Протягом останнього місяця росіяни окупували територію, що дорівнює половині британського Лондона. За минулий тиждень російська армія захопила майже 235 кв км. Reuters пише, що це є рекордним просуванням за тиждень 2024 року. Загалом у листопаді їм вдалося захопили 600 кв км, посилаються автори матеріалу на дані DeepState. Основне просування росіян відбувається в Донецькій області.

Деякі західні чиновники та аналітики вважають, що війна вступає в найнебезпечнішу фазу після того, як війська РФ почали просуватися з рекордною швидкістю, а США дозволили Україні завдати ударів вглиб рф наданими ракетами.

"Росія почала швидше просуватися на сході України в липні саме тоді, коли українські війська захопили шматок її західного регіону – Курська. Відтоді російське просування прискорилося, згідно з відкритими картами", – пише Reuters.

Наразі ворог контролює 18% території України, зокрема весь Крим, трохи більше 80% Донбасу (Луганську та Донецьку області), понад 70% Запорізької та Херсонської областей, а також трохи менше 3% Харківщини.

Росія готується до наступу на Дніпропетровщину, – американський Інститут вивчення війни ISW

26 листопада директор Служби зовнішньої розвідки росії Сєргєй Наришкін заявив, що москва нібито відкрита до переговорів. Він категорично відкинув можливість «заморожування» нинішньої лінії фронту або створення демілітаризованої зони. Для нього єдиний шлях до миру – це «усунення» причин, які, за його словами, змусили росію розпочати повномасштабне вторгнення в Україну.

На думку аналітиків ISW, ця заява свідчить про те, що кремль продовжує наполягати на повній капітуляції Києва. Крім того, російські посадовці вкотре озвучили вимоги щодо передачі їм чотирьох українських областей, які рф частково окупувала.

Аналітики також вказують, що російське військове командування, ймовірно, розглядає можливість наступу на південно-східну частину Дніпропетровської області. Хоча ця область не входить до числа незаконно анексованих, за словами аналітиків, її захоплення могло б допомогти рф досягти її стратегічної мети – повного захоплення Донецької області.

"Голодная дієта" може стати спробою зробити Київ більш поступливим, - Politico

Ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зізнався, що одне з його найбільших побоювань полягає у тому, що Дональд Трамп припинить надавати Україні зброю та боєприпаси. Наслідки цього будуть жахливими.

"Лінія фронту на Донбасі зруйнується, і росіяни опиняться біля воріт Дніпра, Полтави та Запоріжжя. Це буде найнебезпечніший момент для України у цій війні", - сказав він Politico.

Кулеба очікує продовження ескалації війни, однак вважає, що вона не вийде з-під контролю і всі сторони чітко вивіряють свої дії та сигналізують про наміри, щоб зменшити ймовірність прорахунку з катастрофічним результатом. При цьому у ЗСУ зв'язані руки у використанні далекобійних ракет, тоді як кремль заздалегідь поінформував Вашингтон про свій намір запустити міжконтинентальну балістичну ракету.

На думку ексміністра, якщо Трамп справді позбавить Україну допомоги, то вирішальною стане позиція Європи. Він поки не впевнений, чи зробить ЄС крок назустріч, щоб компенсувати втрату або зменшення підтримки від Штатів.

"Якщо вони знайдуть спосіб продовжити поставки і збільшити їх, це дасть Україні більше часу. Найбільше невідоме в цьому рівнянні - наскільки Європа буде готова це зробити. У європейців буде два варіанти. Вони можуть або дотримуватися вичікувальної стратегії і слідувати за Трампом, або прийняти той факт, що їм доведеться нести більшу частку відповідальності", - пояснив Кулеба.

Він додав, що ЄС не може сам по собі замінити обсяг допомоги від США - це залежить від європейської спроможності і готовності різко збільшити власне виробництво озброєнь протягом короткого періоду часу. За словами Кулеби, прогнозувати розвиток подій в США легше, ніж в Європі, оскільки остання - більш складна.

На думку ексміністра, позитивним моментом є те, що завжди є шанс, що правитель рф путін зробить помилку, яка розлютить Трампа. На це він сподівається більше, ніж на стійкість союзників.

Також Кулеба прокоментував заяву посла України в Лондоні Валерія Залужного про початок Третьої світової війни. Він не згоден з цією думкою, оскільки сам Захід "психологічно не готовий воювати".

"Якщо ви запитаєте мене, що було найбільшою помилкою Заходу в минулому році, я б сказав, що європейські лідери жорстко публічно засудили пропозицію Еммануеля Макрона ввести війська в Україну. Я не сумніваюся, що путіну це сподобалося... Для мене це був шок", - підсумував ексміністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...