• Головна
  • Різдвяний піст 2024: які обмеження діють і, що є головною метою цього періоду
09:30, 15 листопада

Різдвяний піст 2024: які обмеження діють і, що є головною метою цього періоду

Різдвяний піст 2024: які обмеження діють і, що є головною метою цього періоду

Сьогодні, 15 листопада, за новим церковним календарем розпочинається Різдвяний піст (або Пилипів піст, чи Пилипівка). Закінчиться він 24 грудня, у Святвечір, в переддень Різдва.

Редакція сайту 056 розкаже про головні традиції посту.

Різдвяний піст, перш за все, пов’язаний з очищенням від гріхів, молитвою, покаянням, прощенням образ, утриманням від спокус, розважальних і видовищних заходів. Він має й іншу назву – Пилипівський, оскільки він починається після 14 листопада, дня пам’яті апостола Пилипа. Він прославився численними випадками зцілення людей. Також православна церква називає його учнем і другом Господа. Апостола Пилипа розіп'яли на хресті, як і Ісуса. Піст у східних церквах зосереджується на проголошенні та прославленні Боговтілення.

В Православній церкві України пояснили, що піст має давню історію і є одним із чотирьох багатоденних постів у православ’ї.

"По суті, й досі піст є певною жертвою – добровільною стриманістю, самообмеженням, виявом нашого смирення перед Богом, способом пожертвувати бажаннями плоті заради зміцнення волі і духу. Ну а слово «розговіння, розговітися» давньослов’янською позначає закінчення посту", - йдеться в повідомленні.

Що та кому не можна їсти у піст

Щодо їжі, у Різдвяний піст передбачається повне виключення з раціону м’яса, яєць, молочних продуктів та алкоголю. У вихідні та деякі святкові дні дозволяється риба, що додає різноманітності раціону.

Основа раціону повинна складатися з овочів та фруктів, крупів, горіхів, бобових, грибів, сухофруктів.

Традиційно не постять вагітні жінки та жінки, які годують немовлят, діти та люди, які мають хронічні захворювання чи інші проблеми зі здоров’ям. Також на власний розсуд мають постувати ті, що важко працюють, чи перебувають у складних умовах, зокрема воїни та мешканці територій, які постійно обстрілюються.

Чому важливо обмежити себе не лише їжі

Основне, під час Різдвяного посту зберігати душевну чистоту та “не їсти” одне одного. Різдвяний піст означає не тільки обмеження в їжі, але й певний внутрішній настрій. Піст має бути пов’язаний з очищенням від гріхів, молитвою, покаянням, прощенням образ, утриманням від спокус і пороків, а також відмовою від розважальних і видовищних заходів.

Цей сорокаденний піст схожий на піст Мойсея, який постив 40 днів і ночей та прийняв таблиці Божих Заповідей. Тому і нам в цей період дуже важливо духовне очищення, наближення до Бога.

"Піст не має бути лише своєрідною дієтою, приуроченою до певної дати церковного календаря, хоча ззовні і нагадує її. Піст - важливий і непростий шлях поступового духовного вдосконалення, зміцнення душевних і моральних сил, віднайдення опори, надії, це наближення до Бога. І аби зрозуміти, наскільки говіння є зміцнюючим і корисним – слід пройти цей шлях, щоби у Святвечір з душевною, тихою і легкою радістю зустріти світле свято Різдва Христового, приготувавши не лише страви на стіл і подарунки для родини, але найперше - приготувавши себе до зустрічі з Богом, Який прийшов у світ", - пояснили в ПЦУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Рід наш прекрасний духовністю. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління до покоління. Українці вміли відчувати природу, черпати здоров’я, силу й красу з її лона; всі творчі сили людини були спрямовані на зміцнення сім’ї, свого роду.
live comments feed...