• Головна
  • В Україні зміняться умови призначення пенсії: скільки треба офіційно відпрацювати
09:30, 27 травня

В Україні зміняться умови призначення пенсії: скільки треба офіційно відпрацювати

В Україні зміняться умови призначення пенсії: скільки треба офіційно відпрацювати

В 2025 року в Україні посиляться вимоги виходу на пенсію. Враховуючи їх, з мінімальним стажем вийти на пенсію можна тільки в 65 років.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на пресслужбу Пенсійного фонду України.

Відповідно до Закону України № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», для призначення пенсії за віком громадянам, які досягають пенсійного віку (60 років для чоловіків та для жінок) в 2024 році, необхідно мати не менше 31 року страхового стажу.

Впродовж наступних п’яти років вимоги до кількості років офіційної трудової діяльності зростатимуть щороку на рік. Тим, хто досягне пенсійного віку в 2028 році, необхідна для призначення пенсії тривалість страхового стажу становитиме 35 років.

В Україні зміняться умови призначення пенсії: скільки треба офіційно відпрацювати, фото-1

Як бачимо, якщо страховий стаж громадянина України до досягнення ним 65 років становитиме менш ніж 15 років, він не має права на отримання пенсії. Йому буде доступна тільки тимчасова соціальна допомога, розмір якої не перевищує прожитковий мінімум. Водночас кожні пів року буде потрібно підтвердження права на отримання такої виплати.

У ПФУ нагадали, що страховий стаж – це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. Якщо нарахована зарплата найманого працівника менша за мінімально вставлену законом, то роботодавець зобов’язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Також у відомстві звернули увагу, що право не сплачувати ЄСВ під час воєнного стану не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу. До страхового стажу зараховуються тільки ті періоди трудової діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

"Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам соціальний захист: оплату листків непрацездатності, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, пенсію", - зазначили у Пенсійному фонді.

Якщо громадянин працював неофіційно, без офіційного оформлення, і за нього ніхто не сплачував єдиний соціальний внесок, то він не матиме страхового стажу і, відповідно, не матиме підстав для отримання пенсії. 

Перевірити свій страховий стаж, сплачені страхові внески і нараховану зарплату можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...