Обстежили 57 об'єктів: у Дніпрі "замінували" військкомати, лікарні та суди
5 травня надійшло повідомлення про замінування у Дніпрі. Серед перелічених об’єктів були суди, військкомати, лікарні, будівля редакції. Загалом спеціалісти обстежили 57 об’єктів.
Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на сайт Дніпровської міської ради.
В результаті перевірки жодних вибухових предметів не знайшли.
Інформація про замінування не підтвердилася.
Відповідальність за псевдомінування: українське законодавство
Відповідно до статті 259 Кримінального кодексу України, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.
Водночас якщо об’єктами псевдомінування стали критично важливі об’єкти інфраструктури, будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, заклади охорони здоров’я, освіти або якщо псевдомінування спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, – це карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Об'єктивна сторона злочину має єдину обов'язкову ознаку – це суспільно небезпечна дія, яка полягає у завідомо неправдивому повідомленні про терористичний акт. Воно може бути виконаним у будь-який спосіб і доведеним до чи широкого кола осіб, чи навіть хоча б до однієї людини.
Водночас чи може це вважатися тероризмом? Ні, оскільки об’єктивна сторона тероризму полягає в таких діях як, наприклад, застосування зброї, вчинення вибуху або підпалу, інших дій, що створювали небезпеку для життя чи здоров’я людини, заподіяння значної майнової шкоди або ж настання інших тяжких наслідків.