• Головна
  • Як записати дитину до першого класу: у закладах освіти Дніпра проводять дні відкритих дверей
11:30, 21 березня

Як записати дитину до першого класу: у закладах освіти Дніпра проводять дні відкритих дверей

Як записати дитину до першого класу: у закладах освіти Дніпра проводять дні відкритих дверей

У закладах загальної середньої освіти Дніпра розпочався набір учнів до перших класів та ліцеїв. Записують дітей до гімназій та ліцеїв за заявами батьків чи законного представника дитини.

Про це повідомляє редакція сайту 056. 

Заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Світлана Клявченко зазначила, що чинне законодавство забороняє конкурсний відбір учнів до перших класів. Батьки звертаються до закладу освіти з відповідною заявою про зарахування їхньої дитини. Це можна зробити і без неї. Окрім заяви, подається копія свідоцтва про народження дитини з пред’явленням оригіналу. А ще медична довідка. Її можна донести і пізніше, головне – до початку навчального року. Передусім до закладу освіти зараховують тих учнів, які проживають на території того мікрорайону, за яким він закріплений. А далі вже на вільні місця. Зараз законодавство дозволяє записувати дітей до гімназій, ліцеїв у будь-який зручний для батьків спосіб. Приходити до закладу, надсилати документи на електронну пошту або за електронною реєстрацією: https://humpolitic.dniprorada.gov.ua/2020/02/26/3826/. Це зручно, особливо для тих батьків, які перебувають за кордоном, але бажають, щоб їхні діти отримували українську освіту.

Заклади загальної середньої освіти Дніпра (гімназії, ліцеї) вже почали набір учнів як до перших класів, так і до десятих. Для цього у кожному закладі організовують дні відкритих дверей. Під час таких зустрічей батьки та діти можуть ознайомитися із закладом. Активно записують дітей до перших класів і у школі № 46. З нового навчального року заклад змінює статус. Він буде гімназією з початковою школою. Діти навчатимуться з 1 по 9 клас.

«Набір учнів до 1-х класів вже розпочали. Він триватиме до 31 травня. Спроможність нашого закладу дозволяє нам відкрити 4-5 перших класів. Батьки вже до нас приходять і записують своїх діток. Маємо близько 90 заяв. Влаштовуємо і дні відкритих дверей, під час яких проводимо для майбутніх першачків заняття розвивального характеру, на розвиток мовлення, дрібної моторики тощо. Курс складається із 19 занять і триватиме до кінця травня. Долучитися можна будь-коли. Для батьків у цей час проводимо консультації, розказуємо про програми. Пропонуємо з нашим шкільним психологом пройти і діагностування щодо готовності дитини до школи. Усе це за бажанням батьків», — каже директорка загальної середньої школи № 46 Олена Міроненко.

Дні відкритих дверей організовують у закладах загальної середньої освіти, які мають статус ліцеїв. Нині у таких закладах теж розпочали записувати дітей до 10 класів. До ліцеїв можуть переходити учні, які закінчили 9-й клас у гімназії. У ліцеї № 22 вже цього четверга (21 березня) організовують день відкритих дверей, аби учні, їхні батьки з інших шкіл могли ознайомитися із закладом.

«У нас навчаються діти з 5 по 11 класи. До нас можуть записатися до 10-го класу діти з інших шкіл, які закінчили 9-й клас. Наш ліцей із поглибленим вивченням іноземних мов. Передусім йдеться про англійську. Додатково ще німецька та французька. Ті діти, які навчалися у ліцеї і раніше, автоматично переходять до 10-го класу. Розуміємо, що не усі діти, які до нас приходять до 10-го класу, знають англійську на тому рівні, як учні ліцею. Тому, аби не було дискомфорту, ділимо дітей на групи. За два роки учні підтягують свій рівень знання мови. Аби записати дитину до 10-го класу, необхідна заява від батьків. Потім потрібно буде донести свідоцтво про закінчення 9-го класу, додаток із оцінками», — зазначила Наталія Ткач, директорка ліцею № 22. 

За словами Світлани Клявченко, згідно із перепрофілюванням закладів освіти, у Дніпрі працюватимуть 48 ліцеїв. Із них 5 — наукового спрямування. Зарахування до них буде на конкурсній основі.

«У переважній більшості ліцеїв діти навчаються з 5 по 11 класи. Маючи документ про базову загальну середню освіту, тобто після 9-го класу, учні за бажанням можуть переходити до 10-го класу. У ліцеях нині проводяться дні відкритих дверей, аби учні, їхні батьки могли ознайомитися з тим закладом, де їхні діти хочуть продовжувати навчання», — додала Світлана Клявченко.

З проведенням днів відкритих дверей у закладах загальної середньої освіти можна ознайомитися за посиланням: https://humpolitic.dniprorada.gov.ua/2024/03/13/dni-vidkritih-dverej-u-liceyah-dnipra-rozklad/.

Або на телеграм-каналі департаменту гуманітарної політики https://t.me/humpolitic за хештегом #обирай_ліцей (детально про ліцеї Дніпра).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...