• Головна
  • В лісах з'явились лосі, а в містах - лисиці: на Дніпропетровщині значно побільшало диких тварин
10:30, 20 березня

В лісах з'явились лосі, а в містах - лисиці: на Дніпропетровщині значно побільшало диких тварин

В лісах з'явились лосі, а в містах - лисиці: на Дніпропетровщині значно побільшало диких тварин

У лісах Дніпропетровщини стало більше тварин. Спеціалісти зафіксували приріст птахів, хутрових та копитних. Також жителі міст та сіл все частіше бачать лисиць.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на Східний лісовий офіс.

Цьогоріч побільшало пернатої дичини, яка осіла на території нашої області. Якщо в обліку за минулий рік птахів було 135 тисяч, то зараз їх стало 143 тисячі. У мисливських угіддях Східного лісового офісу, які знаходяться на територіях Новомосковської та Петриківської філій, нарахували 527 фазанів та 250 сірих куріпок.

Загалом по області збільшилася чисельність хутрових тварин. У 2023 році за результатами обліку їх було 102 тисячі, цьогоріч - більше 117 тисяч. У мисливських угіддях Східного лісового офісу нараховано 1092 хутрових тварини, основні види - заєць-русак (966), лисиця (103), вовк (22) та куниця лісова (1).

Щодо копитних, то за підсумками обліку 2023 року їх було 6365 голів, станом на лютий 2024 стало 8698. У Дніпровському районі (колишній Царичанський) навіть були помічені 2 лосі, які не є характерним видом для нашого регіону. В угіддях Петриківської та Новомосковської філій Східного лісового офісу нараховано 239 козуль та 116 кабанів.

Причини приросту диких тварин в області

Фахівці зазначають, що збільшення диких тварин зумовлено “вимушеною міграцією”, через війну. Вони можуть як залишатися у наших лісах, так і йти далі, використовуючи Дніпропетровщину як буферну зону. Також відповідно до розпорядження начальника обласної військової адміністрації заборонено здійснення полювання на всі види мисливських тварин в області до припинення дії або скасування воєнного стану в Україні.

Лісівники філій Східного лісового офісу здійснюють регулярні рейди по виявленню і попередженню лісопорушень. Порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Які приносить проблеми збільшення тварин

Останнім часом у Дніпрі та області збільшилась кількість випадків нападів лисиць на людей та домашніх тварин. Це пов’язують з міграцією диких тварин до міст через війну. Лисиці можуть бути переносниками сказу, тому такі напади становлять серйозну небезпеку для людей.

Сказ – це смертельно небезпечне захворювання. Якщо після укусу тварини не звернутися за екстреною профілактикою, шанси на виживання істотно знижуються.

Жителі масово інформували про напад хижаків на домашніх тварин на Ігрені та Одинківці. За допомогою про щеплення звернулися 14 людей. Також вакциновано 17 собак та одного кота.

Лікарі закликають дуже серйозно поставитися до загрози сказу і вакцинувати домашніх улюбленців та не підходити до безпритульних тварин на вулиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #ситуація в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...