• Головна
  • Чи визнає світ «вибори» рф на окупованих територіях України
15:00, 16 березня

Чи визнає світ «вибори» рф на окупованих територіях України

Чи визнає світ «вибори» рф на окупованих територіях України

На тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей України, а також в українському Криму продовжується виборчий фарс під назвою «вибори» президента рф. Як усе відбувається на захоплених українських теренах – розповідають очевидці.

Редакція сайту 056 розкаже чи визнає світ «вибори» рф на окупованих територіях України.

Через те, що місцеві здебільшого намагаються саботувати псевдовибори, людей просто змушують взяти участь у цій фейковій події без дотримання жодних юридичних процедур і таємності голосування. Наприклад, щоб видати псевдоголосування за «волевиявлення» маріупольців, у тимчасово окупованому місті озброєні мобільні групи росіян приїжджають до жителів прямо додому і під загрозою репресій примушують їх іти до виборчих дільниць, де у безальтернативній манері «пропонують» поставити у бюлетені галочку за путіна. Для завищення явки загарбники дозволили голосувати без паспортів і дали будівельним компаніям план відправки на голосування мігрантів, яким за похід на дільницю обіцяють додатковий вихідний. До речі, загальна кількість мігрантів із Центральної Азії на тимчасово окупованих територіях наприкінці минулого року перевищила 100 тисяч людей.

Навіщо росіяни так прагнуть провести свої «вибори» на тимчасово окупованих територіях України?

По-перше, загарбникам на тлі очевидного факту абсурду «виборів» в окупації необхідно довести «лояльність» українського населення до захоплення їх росіянами, і головне – щоб українці, які перебувають в окупації, нарешті перестали чинити опір та визнали окупаційну владу. За словами представника Головного управління розвідки В. Скібіцького, путін поставив завдання намалювати 75% підтримки його кандидатури на ТОТ. Утім, за інформацією Центру національного спротиву, добровільно візьмуть участь у «виборах» не більше 30% мешканців ТОТ. Ба більше, на окупованих територіях люди всіляко демонструють протест проти «виборів», а у Мелітополі місцеві жителі навіть спалюють агітаційні плакати. Проте ускладнювати себе реальним підрахунком зібраних таким шляхом голосів окупанти не планують. Тому, щоб підігнати «підрахунок» під спущений зверху результат «волевиявлення», російські війська, спецслужби та кремлівські політтехнологи не гидують застосовувати найрепресивніші інструменти, змушуючи людей голосувати за путіна під дулом автоматів. Щоб контролювати населення та впливати на результати голосування, напередодні «виборів» окупанти, прикриваючись заходами безпеки, значно посилили адміністративно-поліцейський та контррозвідувальний режим. З метою створення умов для фальсифікації голосів росіяни залучили до складу ЦВК голів комісій, відповідальних за агітацію та «збори голосів» колаборантів і працівників бюджетних сфер, які так чи інакше залежать від загарбницької влади. Для масових фальсифікацій результатів «виборів» окупанти підготували списки жителів, які або виїхали, або загинули під час захоплення території, щоб використати їх «голоси» за путіна.

По-друге, розігруючи на окупованих територіях сценарій так званих виборів, кремль намагається таким чином створити для російської внутрішньої аудиторії видимість легітимності власного перебування на українській території та підстави «інтегрувати» окуповані населені пункти до складу рф. Високими показниками явки та підтримки путіна на захоплених українських землях російський режим спробує довести росіянам, що війна відбувається недаремно, а численні втрати російської армії в Україні виправдані бажанням «визволити» російськомовне населення окупованих територій, яке «дочекалося росію та повернулося додому». Тож, кремлю принципово, щоб росіяни побачили, як місцеві жителі у своїй більшості «голосують» за путіна.

По-третє, втягненням мешканців окупованих територій у політичні процеси, кремль прагне максимально «легалізувати» свої дії перед лідерами Європи та Америки. Також для демонстрації міжнародній публіці дотримання демократичних стандартів, росія запросила на вибори «ручних» спостерігачів від Білорусі, Венесуели, країн СНД.

Утім, уже зараз можна впевнено стверджувати, що Україна і західні держави не погодяться з результатами так званих виборів. Український парламент закликав світ посилити санкції проти рф, а віцепрем’єр-міністерка І. Верещук закликала мешканців тимчасово окупованих територій України всіляко уникати участі у фейкових «виборах» і тим паче не допомагати окупантам їх проводити. На заклик Верховної Ради та МЗС України до міжнародних інституцій не визнавати результати «виборів» президента рф на ТОТ, очільники комітетів із закордонних справ 20 країн оприлюднили спільну заяву, в якій відкинули їх легітимність. Парламентарі України, Латвії, Литви, Естонії, Люксембургу, Чехії, Німеччини, Молдови, Польщі, Ізраїлю, США, Ірландії, Італії, Ісландії, Румунії, Бельгії, Канади, Данії, Іспанії та Великої Британії наголосили, що проведення «президентських виборів» на тимчасово окупованій території України та примус громадян брати в них участь є грубим порушенням основоположних норм і принципів міжнародного права, Статуту ООН та відповідних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН і спробою «легітимізувати» тимчасову окупацію української території. Голови комітетів висловили солідарність з Україною та підтвердили її повну незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах її визнаних міжнародних кордонів. Єдині країни, які можуть як мінімум дотриматись нейтралітету в питанні «виборів», це ті, які умовно знаходяться в орбіті впливу кремля – Білорусь, Китай, Індія, Сирія, Туреччина, а також деякі африканські країни.

Отже, примусове залучення російською владою українців на окупованих територіях для імітації «виборів» президента рф не легалізує незаконну присутність росії в Україні.

Дієвих рішень очікуємо і від засідання Ради Безпеки ООН, яке Україна за підтримки Словенії скликала на 15 березня (21:05 за київським часом), щоб обговорити нелегітимну спробу «президентських виборів», які росія проводить у Криму та на окупованих частинах Донецької, Луганської, Херсонської й Запорізької областей України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...