• Головна
  • Через низьку народжуваність: українцям хочуть вдесятеро збільшити виплати
16:00, 13 березня

Через низьку народжуваність: українцям хочуть вдесятеро збільшити виплати

Через низьку народжуваність: українцям хочуть вдесятеро збільшити виплати

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про збільшення розміру допомоги при народженні дитини. З існуючих 41 тис. грн пропонують виплачувати понад 384 тис.

Про це повідомляє редакція сайту 056 з посиланням на офіційний вебпортал парламенту України.

Законопроєкт №11072 зареєстрований на сайті ВР 11 березня 2024 року. Сьогодні його надано до ознайомлення.

«Протягом останніх років в Україні спостерігається скорочення народжуваності. Загалом за останні десять років народжуваність в Україні скоротилася на 40%. Причиною скорочення народжуваності є багато факторів, проте одним із головних залишається низький рівень допомоги при народженні дитини, а також військові дії на території України внаслідок збройної агресії країни-терориста росії», - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Наразі розмір державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини встановлено в сумі 41 280 грн незалежно від кількості народжених дітей. Він не переглядався з 01.07.2014 року і до долара США ця сума зменшилася з того часу майже удвічі.

Автори законопроєкту пропонують прив’язати розрахунок допомоги при народженні дитини до розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, установленого на день народження дитини.

Допомогу при народженні першої у сім’ї дитини пропонується надавати у розмірі, кратній 150 розмірам прожиткового мінімуму (на сьогодні це становитиме 384,5 тис. грн), на другу дитину – у розмірі, кратному 100 розмірам прожиткового мінімуму (256,3 тис. грн), на третю і кожну наступну дитину – у розмірі, кратному 50 розмірам прожиткового мінімуму (128,2 тис. грн).

Одноразовий розмір виплат за пропозицією депутатів має дорівнювати 20 розмірам прожиткового мінімуму (51,3 тис. грн). Решту суми пропонується виплачувати протягом 36 місяців рівними частинами.

Відповідні витрати для збільшення державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини необхідно буде врахувати Кабінету Міністрів України при доопрацюванні проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та наступні роки.

Нагадаємо, ми писали, що з кожним роком війни в Дніпрі та області народжується на кілька тисяч менше немовлят.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...