
У Дніпрі з’явилось понад 25 локацій з інтернетом GPON для бізнесу

У місті Дніпро збільшилась мережа покриття інтернету за технологією GPON. Так, оператор цифрових комунікацій Київстар розпочав розширення мережі GPON по Україні з міста Дніпро. На черзі до кінця березня – ще 5 міст.
«Такий вибір з м. Дніпро для нас не був випадковим. Це важливе місто для бізнес-спільноти та української економіки, як в довоєнних умовах, так і в умовах повномасштабної війни.Близько третини усіх зареєстрованих ФОП на початку 2022 року було саме з Дніпропетровщини. Та й зараз Дніпро є потужним бізнес-хабом для місцевих і релокованих бізнесів. Тож його підприємці мають особливі потреби у надійних каналах зв’язку для щоденних задач», — коментує керівник напрямку розвитку бізнес-клієнтів Київстар у східному кластері Валерій Носенко.
Таким чином, першим кроком забезпечення технологією GPON стало підключення локацій для бізнесу: ТРЦ, офісних та бізнес-центрів, промислових об’єктів та ін. Так, станом на 11.03.2024 року у місті підключено понад 25 місць для ведення бізнесу. Серед них – БЦ «Шевченківський», ТРЦ «Вавілон», ЦУМ, БЦ АРБАТ та ін. Оператор і надалі розширюватиме мережу покриття у місті.
Зокрема, підприємці можуть скористатися такими сервісами на основі цієї технології, як фіксований інтернет, передача даних та телефонія на швидкості 50 Мбіт/с, 100 Мбіт/с і 500 Мбіт/с.
Що таке GPON?
GPON(Gigabit Passive Optical Networks) – технологія, яка передбачає підключення до інтернету через оптоволоконну лінію. Лінія складається з десятків скляних волокон, які передають світлові імпульси та мають високу пропускну здатність. Завдяки цьому передача інформації відбувається швидше та є більш стабільною, ніж за підключення через мідний кабель. Технологія подібна до іншого популярного типу підключення FTTB (Fiber to the Building), однак між ними є суттєва різниця: FTTB передбачає наявність додаткового обладнання між вузлом провайдера та користувачем — комутатора у кожному окремому будинку. А GPON має лише центральний вузол зв’язку та пряму оптичну лінію (пасивну оптичну мережу), що підключається напряму до спеціальних приймачів у абонентів. Це забезпечує більшу надійність підключення та вищу швидкість передачі даних і зменшує залежність технології від електроживлення.