• Головна
  • Дитина постійно лізе битись: як реагувати і діяти?
Новини компаній
16:17, 4 березня

Дитина постійно лізе битись: як реагувати і діяти?

Новини компаній

За даними ВООЗ, кожна п'ята дитина віком від 5 до 10 років демонструє поведінкові проблеми, включно з агресією. Агресивна поведінка у дітей часто викликає сильне занепокоєння у батьків. Якщо ваша дитина постійно лізе битися, важливо зрозуміти причини такої поведінки і знайти способи її корекції.

Чому дитина б'ється?

Агресивна поведінка у дітей найчастіше є результатом психологічних і соціальних чинників. Нерідко діти б'ються, щоб впоратися з емоційними переживаннями або реакцією на стрес. Серйозний вплив має також навколишнє середовище - дитина може наслідувати агресивну поведінку, яку спостерігає вдома або в мультиках та іграх. А іноді агресія - це спосіб привернути увагу дорослих.

Як допомогти дитині?

Буває, що намагаючись відучити дитину від бійок, батьки використовують неправильні підходи, і це не приносить жодних результатів. Психолог Марія Сичинська у своїй статті називає деякі з найпоширеніших помилок, яких припускаються батьки у спробах розв'язати проблему. Наприклад, дехто вирішує ігнорувати агресивну поведінку дитини в надії, що якщо не буде реакції, то не буде й подальших дій. Хтось із батьків намагається перевести все в жарт, а хтось - навпаки надто драматизує ситуацію і навіть проявляє агресію у відповідь. Усього цього варто уникати. А що ж робити?

Дитина постійно лізе битись: як реагувати і діяти?, фото-1

переглянути статтю детальніше - https://sychynska.com/dytyna-bye-doroslogo-norma-chy-pryvid-dlya-hvylyuvannya/

Батькам важливо розуміти, що агресивна поведінка дитини - це не брак виховання і погана поведінка, - це спосіб вираження її почуттів та емоцій. Тому важливо проявляти емпатію і намагатися зрозуміти, що викликає таку поведінку? Якщо дитина б'ється, коли їй щось не подобається, не зліться і не кричіть на неї. Спробуйте реагувати спокійно і поступово, м'яко вчити дитину розпізнавати і висловлювати свої почуття словами.

Що важливо робити:

Встановлення кордонів. Батькам необхідно встановлювати чіткі та послідовні правила поведінки для дітей. Потрібно спокійно і впевнено пояснювати їм, що фізична агресія неприпустима в жодних ситуаціях. Твердо і чітко говоріть, що бити когось - це погано. Водночас запропонуйте дитині способи, як вона може висловити своє невдоволення. Можна спробувати спрямувати енергію дитини в корисне русло, наприклад, у спорт або творчість.

Хороший приклад. Діти практично завжди копіюють поведінку своїх батьків і хочуть бути схожими на своїх "героїв". Тому вам дуже важливо уважно стежити за своїми словами, реакціями, діями стосовно дітей і всіх членів сім'ї. Також варто дуже відповідально підходити до вибору мультиків, які дивляться діти, та ігор, у які вони грають. У них не повинно бути проявів жорстокості, грубості, злості навіть у жартівливій формі.

Позитивне підкріплення. Дуже важливо помічати, коли дитина поводиться по-доброму, і заохочувати це, щоб "закріплювати" позитивні моделі поведінки. Хваліть її, обіймайте або навіть придумайте невеликі нагороди за хорошу поведінку.

Пам'ятайте, що розв'язання проблеми дитячої агресії вимагає часу, терпіння і розуміння. Ваша підтримка, любов і послідовність у вихованні допомагатимуть дитині розвивати здорові способи вираження емоцій і поведінки. Однак, якщо ви відчуваєте, що ситуація виходить з-під контролю, обов'язково зверніться по допомогу до фахівця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...