• Головна
  • Весна принесла зміни: курс валют в банках і на чорному ринку Дніпра
13:00, 1 березня

Весна принесла зміни: курс валют в банках і на чорному ринку Дніпра

Весна принесла зміни: курс валют в банках і на чорному ринку Дніпра

У переший день весни курс гривні продовжує укріплюватися. За підсумками торгів на міжбанку НБУ встановив офіційний курс до долара на п'ятницю, 1 березня, на рівні 38,0492 грн/$, порівняно із 38,2077 грн/$ у четвер. Водночас курс гривні до євро укріпився ще на 9 копійок – до 41,035 грн. В обмінниках та банках Дніпра вартість валют різниться.

Про це повідомляє редакція сайту 056.

Середній курс купівлі долара в банках Дніпра становить 38,00 грн. В продажі - 38,53 грн.В обмінниках долар купують у середньому за 38,40 грн. Продають - за 38,60 грн. Курс на чорному ринку: 38,30/38,60 грн.

Середній курс купівлі євро в банках становить 41,20 грн. В продажі - 41,90 грн. В обмінниках Дніпра євро купують у середньому за 41,70 грн, продають - за 41,90 грн. Курс на чорному ринку: 41,50/41,90 грн.

Середній курс купівлі злотого в банках становить 9,37 грн. В продажі - 9,70 грн.В обмінниках Дніпра злотий купують у середньому за 9,55 грн, продають за - 9,70. Курс на чорному ринку: 9,35/9,80 грн.

Що буде з курсом долара в Україні наступного тижня

З 4 по 10 березня курсові коливання на готівковому валютному ринку будуть в межах 38-39,9 грн/дол. та 41-43 грн/євро. Наразі відсутні фактори, які б могли радикально вплинути на ринок, спровокувавши "шалене" зростання або ж падіння курсових показників.

"Серед головних економічних чинників, що наступного тижня позначаться на ринку, варто виокремити стратегію регулятора на втримання рівноваги між попитом і пропозицією та подальшу лібералізацію валютного ринку (зокрема, скасування обмежень для бізнесу за сплатою валютних фінзобов’язань)", – розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.

За його словами, іншими факторами, що наступного тижня позначаться на ринку, буде макрофінансова підтримка України, кошти якої будуть спрямовані передусім на покриття розриву між видатками та доходами держбюджету. Також динаміка експорту, пов’язана з блокуванням західних кордонів. Крім того, експерт відмітив внутрішньоекономічний розвиток, в якому можна окремо виділити розвиток малого та середнього бізнесу завдяки державним програмам кредитування.

За прогнозом експерта, на початку березня переважатимуть такі основні характеристики валютного ринку:

  • будуть притаманні майже щоденні різновекторні курсові зміни, але з незначною амплітудою;
  • курсові коливання на міжбанку відбуватимуться в межах 38-39,5 грн/$ та 41,5-43 грн/€, а на готівковому ринку – 38-39,9 грн/$ та 41-43 грн/€;
  • поточні зміни на міжбанку будуть досить звичними – до 0,2 грн, а на готівковому ринку зміни курсів складуть до 0,3-0,5 грн;
  • різниця між курсами купівлі та продажу не зазнає особливих змін: так на міжбанку вона буде мінімальною (до 0,1 грн), до 0,5 грн у комерційних банках, і до 1 грн і вище в обмінниках;
  • на готівковому ринку фінустанови конкуруватимуть між собою за продавців, відтак різниця курсів купівлі буде до 0,1-0,2 грн.

"Наразі відсутні причини, які б могли докорінно змінити валютний ринок: в умовах вільного курсоутворення на міжбанку регулятор уважно відстежує динаміку попиту, і за потреби регулює його, уникаючи великих курсових змін. А на готівковому ринку навіть періодичне зростання попиту та відповідна "корекція" курсів продажу матиме ситуативний характер, що не зможе порушити ринок, адже будь-які обмеження на готівковому ринку скасовані й відсутній валютний дефіцит. Отже, наступного тижня умови ринку і відповідна курсова динаміка залишаться майже без змін", – резюмував Лєсовий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Дніпро #новини Дніпро #новини Україна #сайт Україна #сайт Дніпро #новости Днепр #новости Украина #курс валют в Дніпрі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...