
Блокування кордону: яка ситуація на пунктах пропуску та чи пускають автобуси і легковики

Станом на ранок 23 лютого на кордоні з Польщею триває блокування польськими фермерами руху вантажних транспортних засобів на шести КПП. У чергах - на території сусідньої країни стоять понад 2400 вантажівок.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник ДПСУ Андрій Демченко, передає редакція сайту 056.
Найбільше вантажівок скупчилося навпроти пунктів пропуску "Краківець", "Рава-Руська" та "Ягодин". Тим часом найнижчі показники перетину кордону вантажівками - на "Шегині" і "Ягодин".
"На "Шегинях" кордон (за добу - Ред.) перетнуло десь 60 вантажних транспортних засобів. Близько 60 вантажівок перетнули кордон по напрямку "Ягодин". Втім, всі ці машини по "Ягодину" - в бік України. За останні дні польська сторона не приймає жодної вантажівки, яка рухається з України у бік Польщі по цьому напрямку", - наголосив речник Держприкордонслужби.
Прикордонники наразі не фіксують блокування громадського транспорту на пунктах перетину українсько-польського кордону.
"Рух для легкових авто і автобусів, якими перетинають кордон звичайні громадяни, вільний у обох напрямках. Єдиний день, коли блокувався рух для цієї категорії транспорту - це було 20 лютого на трьох пунктах пропуску: по напрямку "Рава-Руської", "Устилугу" та "Угринів", - розповів Демченко.
За його словами, зараз пасажиропотік загалом є невисоким - це 55-70 тисяч осіб на добу у обох напрямках. Черг для легкових авто і автобусів на виїзд з України зараз немає.
Зазначимо, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск пообіцяв розблокування кордону: обіцяє прибрати перешкоди на кордоні для військової і гуманітарної допомоги. Варшава внесе прикордонні переходи з Україною, ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури, аби постачати озброєння і гуманітарну допомогу. Україні вітає намагання Польщі розблокувати кордон для постачань військової та гуманітарної допомоги. Кабмін очікує на зустріч з польськими урядовцями.
"Ми вітаємо і цінуємо будь-які практичні кроки, які допоможуть вирішити проблеми, що виникли на кордоні, і зменшити цю емоційну напругу з обох сторін. Потрібно забезпечити, щоб ми могли рухатися (через кордон) безперебійно", - сказав міністр.
За його словами, Київ очікує дійти домовленості з Варшавою під час зустрічі на рівні урядів двох країн, яку анонсував польський прем'єр-міністр Дональд Туск.
"Незалежно від дат - чи це буде завтра чи 28 березня, ми з української сторони, звичайно, хочемо якнайшвидше врегулювати ці питання. Цей настрій вирішити проблему також панує в польському уряді', - наголосив Сольський.
Він каже, що наразі обговорюються "різного роду заборони як з польської, так і з української сторони". Втім, зауважив український міністр, слід робити більше конструктивних дій, "щоб зменшити цю емоційну складову і залишити лише матеріально-технічну складову".
22 лютого прем'єр Польщі Дональд Туск пообіцяв розблокування кордону. Йдеться про усунення перешкод на кордоні для військової і гуманітарної допомоги. За його словами, Варшава внесе прикордонні переходи з Україною, ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури, аби постачати озброєння і гуманітарну допомогу.
Голова польського уряду наголошує, що таке рішення має забезпечити "100-відсоткову гарантію того, що військова та гуманітарна допомога буде надходити до української сторони без будь-яких затримок".