Як обрати обручку: поради для майбутніх наречених і наречених
За всіх часів таїнство шлюбу і церемонію одруження вважали чимось на кшталт надзвичайно важливого і багато значущого ритуалу - мовляв, як пройде захід, так і складеться сімейне життя. А про вибір обручок годі й казати: тут усе давно обросло безліччю традицій і забобонів. Такий символ любові і подружньої вірності заведено було вибирати і купувати в суворій відповідності до встановлених суворих канонів і правил.
Наприклад, десь каблучки обручки зобов'язаний був купувати наречений, а гарною прикметою вважалося, коли наречена до урочистого моменту на церемонії взагалі їх не бачила. В інших країнах каблучку нареченій купувала сторона нареченого, і, навпаки, сім'я нареченої обирала й оплачувала аналогічний ювелірний виріб для молодика.
Колись люди вважали, що гладка поверхня обручок гарантує молодій парі безпроблемне сімейне життя, без шорсткостей і життєвих негараздів. Потім молодята почали змагатися в багатстві декорування обручок - вважалося, що це забезпечить достаток у домі.
Сьогодні старі традиції поступаються місцем сучасному, більш вільному і розсудливому погляду на життя і шлюб. Адже обручки - це всього лише красивий символ, але не більше того. Щоб вони стали справжнім оберегом сімейного щастя і благополуччя, молодята повинні не загасити у своїх серцях той вогонь кохання, який свого часу яскраво спалахнув і привів до рішення піти під вінець.
Тому у виборі каблучок головне, щоб вони:
- подобалися обом закоханим;
- відображали їхнє спільне розуміння того, який вигляд мають мати такі неодмінні атрибути весільної церемонії.
Важливо розуміти, що в сім'ї мають панувати повага і злагода, а не єдність поглядів і смаків. Адже, як правило, притягуються протилежності. А чарівна сила любові проявляється в тому, що кожен згоден зрозуміти і прийняти думку своєї половинки, коли потрібно поступитися, а в іншій ситуації переконати партнера в правильності своїх суджень.
Обручки: чи обов'язково купувати однакові вироби?
Отже, ми переконалися, що сьогодні обручки розумніше купувати разом, що вони стали віддзеркаленням спільних поглядів нареченого і нареченої на подружнє життя. Але як бути зі ще однією традицією, що такі вироби мають бути парними, тобто абсолютно однаковими? Мовляв, чоловік і дружина - це дві половинки одного цілого, тому однаковість обов'язкова.
Насправді сучасний етикет не вимагає дотримуватися подібних обмежень. Посудіть самі: молода дівчина може мріяти про елегантну і делікатну каблучку з розсипом мерехтливих діамантів. Чому ж позбавляти її такого задоволення на догоду сумнівним канонам? Адже чоловічі каблучки апріорі суворіші в плані дизайну, тому важливо витримати єдину стилістику, але аж ніяк не надягати на пальці абсолютно однакові ювелірні вироби.
Класика чи свобода самовираження?
Знову-таки вважається, що обручки повинні виготовлятися в класичному стилі. Але як же тоді сучасне розуміння того, що головна цінність людини в її яскравій індивідуальності? При цьому зовсім не обов'язково самому створювати ескіз майбутніх виробів (хоча дехто намагається так самовиразитися). Сьогодні в хороших ювелірних бутиках можна знайти воістину унікальні дизайнерські обручки, не кажучи вже про можливість виготовити їх на замовлення. Однак потрібно розуміти, що їхня вартість набагато вища за традиційні штамповані вироби з впізнаваним дизайном. Але, якщо пара надає зовнішньому вигляду обручок велике значення і бажає мати символи кохання не як у всіх, понесені витрати однозначно окупляться.